reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Sprawozdanie nr 1/2017 Starosty Stalowowolskiego

z dnia 10 stycznia 2017r.

z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku za rok 2016

Zgodnie z art. 38a ustawy z dnia 5 czerwca 1998 roku o samorządzie powiatowym (tekst jednolity Dz. U. z 2016 r. poz. 814 ze zmianami) oraz zarządzeniem nr 50/2013 Starosty Stalowowolskiego z dnia 31 grudnia 2013 roku w sprawie powołania Komisji Bezpieczeństwa i Porządku na kadencję 2013-2016 roku zmienionym zarządzeniem nr 42/2014 z dnia 15 grudnia 2014 roku w skład Komisji wchodzą:

1) Przedstawiciele Rady Powiatu Stalowowolskiego;

1. Pani Grażyna Janik,

2. Pan Dariusz Bańka.

2) Przedstawiciele Komendanta Powiatowego Policji w Stalowej Woli:

1. nadkom. Krzysztof Gawlas,

2. podinsp. Janusz Śnios.

3) Osoby powołane przez Starostę Stalowowolskiego:

1. mł. bryg. Jerzy Lipko,

2. Pan Marcin Wróblewski,

3. Pan Jan Kolasa,

4. Mariusz Janeczko.

W pracach Komisji Bezpieczeństwa i Porządku uczestniczy Pani Barbara Bandyga - Prokurator Rejonowy w Stalowej Woli. Ponadto w pracach Komisji stosownie do omawianej tematyki brali również udział zaproszeni goście:

1. insp. Lucjan Maczkowski - Komendant Powiatowy Policji w Stalowej Woli,

2. st. bryg. Tadeusz Niedziałek - Komendant Powiatowy PSP w Stalowej Woli,

3. asp. sztab. Andrzej Walczyna - oficer prasowy KPP w Stalowej Woli,

4. Pani Elżbieta Kulpa - Skarbnik Powiatu

Komisja w 2016 roku odbywała dwa posiedzenia poświęcone ocenie stanu bezpieczeństwa przeciwpożarowego, w ruchu drogowym, imprez masowych oraz porządku publicznego na terenie powiatu stalowowolskiego. Na pierwszym posiedzeniu komisji, które odbyło się w dniu 18 marca 2016 roku Komisja przyjęła sprawozdania z oceny zagrożeń porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli na terenie powiatu za 2015 rok przedstawione przez Komendanta Powiatowego Policji w Stalowej Woli, Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli. Przedstawiona również została informacja dotycząca działalności Prokuratury Rejonowej w Stalowej Woli w zakresie zwalczania przestępczości i jej zapobieganiu za 2015 rok przez Prokuratora Rejonowego oraz sprawozdanie z podjętych działań wynikających z "Programu zapobiegania przestępczości oraz ochrony bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego" realizowanego przez gminy powiatu stalowowolskiego, szkoły ponadgimnazjalne i jednostki organizacyjne powiatu.

Ponadto zostały omówione zagrożenia mogące mieć wpływ na bezpieczeństwo w trakcie trwania Światowych Dni Młodzieży, w szczególności podczas diecezjalnych imprez masowych planowanych na terenie powiatu stalowowolskiego.

Na drugim posiedzeniu komisji, które odbyło się w dniu 7 grudnia 2016 roku omówiono bieżące sprawy w zakresie bezpieczeństwa publicznego na terenie powiatu oraz zgodniez art. 38a ust. 2 pkt. 5 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 roku o samorządzie powiatowym, Komisja opiniowała projekt budżetu powiatu stalowowolskiego na rok 2017 w zakresie działu 754 bezpieczeństwo publiczne i ochrona przeciwpożarowa.

W głosowaniu jednogłośnie wyrażono pozytywną opinię.

Starosta Stalowowolski


Janusz Zarzeczny

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Elżbieta Lis

doradca podatkowy, partner w Andersen Tax & Legal, Poland

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama