| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr LVI/409/2010 Rady Gminy Krokowa

z dnia 24 września 2010r.

w sprawie utworzenia obwodu głosowania w Domu Pomocy Społecznej w Lubkowie

Na podstawie art. 30 ust. 2b i 3 ustawy z dnia 16 lipca 1998 r. - Ordynacja wyborcza do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw (tj.: Dz.U. z 2003 r. Nr 159, poz. 1547 z późn. zm.)
Rada Gminy Krokowa uchwala, co następuje:

§ 1. W wyborach do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw, Rady m. st. Warszawy i rad dzielnic m. st. Warszawy oraz wyborach wójtów burmistrzów i prezydentów miast zarządzonych na dzień 21 listopada 2010 roku tworzy się obwód głosowania dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Lubkowie.

§ 2. Obwodowi głosowania, o którym mowa w §1, nadaje się numer 6.

§ 3. Siedziba obwodowej komisji wyborczej Nr 6 w Lubkowie znajduje się w Domu Pomocy Społecznej w Lubkowie.

§ 4. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia i podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Pomorskiego.

Przewodniczący Rady Gminy

Marek Tylicki


Uzasadnienie

W związku z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 17 września 2010 roku w sprawie zarządzenia wyborów do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw, Rady m. st. Warszawy i rad dzielnic m. st. Warszawy oraz wyborów wójtów burmistrzów i prezydentów miast (Dz. U. Nr 171, poz. 1151) stosownie do przepisów ustawy z dnia 16 lipca 1998 r. - Ordynacja wyborcza do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw na Radzie Gminy spoczywa obowiązek utworzenia odrębnych obwodów głosowania (w szpitalach, zakładach pomocy społecznej, zakładach karnych i aresztach śledczych). Na terenie gminy Krokowa obiektem takim jest Dom Pomocy Społecznej w Lubkowie. Wójt Gminy Krokowa kieruje pod obrady Rady Gminy projekt uchwały w której na terenie wyżej wspomnianego Domu Pomocy Społecznej tworzy się obwód głosowania dla jego pensjonariuszy.

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Snopek

Młodszy Konsultant ds. Projektów HR w Grupie Tempo

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »