| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Sprawozdanie nr 1/2013 Starosty Bytowskiego

z dnia 21 stycznia 2013r.

z działalności Powiatowej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku w Bytowie w 2012r

Od początku opiniowanego roku Komisja pracowała w składzie:
Przewodniczący - Jacek Żmuda - Trzebiatowski;
Członkowie komisji:
radni: Andrzej Hrycyna i Zbigniew Batko;
przedstawiciele Komendanta Powiatowego Policji: nadkom. Tomasz Pawlak i kom. Andrzej Hasulak;
- osoby powołane przez Starostę wyróżniające się znajomością zagadnień będących przedmiotem prac Komisji: Wojciech Kwaśniewski, Andrzej Marcinkowski, Henryk Talewski;
W pracach Komisji uczestniczył przedstawiciel Prokuratora Okręgowego w Słupsku Ryszard Krzemianowski - Prokurator Rejonowy w Bytowie.

W 2012 roku Komisja obradowała dwukrotnie.

Pierwsze posiedzenie odbyło się dnia 19 marca 2012r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bytowie. Podczas obrad tego posiedzenia Starosta przedstawił sprawozdanie z działalności Powiatowej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku w Bytowie w 2011 roku. Następnie omawiano: stan przestępczości i jej zwalczanie, stan bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz stan bezpieczeństwa w zakresie ochrony przeciwpożarowej. Wspomniane zagadnienia omawiali odpowiednio: Prokurator Rejonowy, Komendant Powiatowy Policji, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej, a członek Grupy Planowania Cywilnego Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zapoznał uczestników z projektem planu pracy Zespołu na 2012 rok.

Dnia 3 grudnia odbyło się w siedzibie Starostwa Powiatowego w Bytowie drugie posiedzenie Komisji. Głównym tematem tego spotkania było przedstawienie przez Skarbnik Powiatu projektu budżetu na 2013 rok w części dotyczącej porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli na terenie powiatu. Projekt przyjęto jednogłośnie. W drugiej części obrad poruszono kwestie przyszłości powiatowego sądownictwa oraz najpilniejszych potrzeb powiatowych służb i straży niezbędnych do należytego utrzymania bezpieczeństwa i porządku na terenie powiatu.

Przewodniczący i członkowie Komisji w znaczący sposób wspierali wszelkie działania zmierzające do zapewnienia porządku i bezpieczeństwa obywateli propagując szlachetne idee obrony cywilnej, PCK i ogólnie pojęte bezpieczeństwo ludności: koordynując, organizując, współorganizując, finansując lub współfinansując podjęte w tym kierunku działania. Dzięki tym wysiłkom z budżetu Starostwa Powiatowego przekazano pewne kwoty na organizację imprez (m.in: konkursy, akcje, zawody, mistrzostwa PCKiOC, festyny, ćwiczenia PSP, policji, obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego, Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego).

Część tej działalności wynikała z realizacji zadań zawartych w "Powiatowym programie zapobiegania przestępczości oraz porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli na lata 2011-2014".

Starosta Bytowski


Jacek Żmuda-Trzebiatowski

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

EY

Firma EY jest światowym liderem rynku usług profesjonalnych obejmujących usługi audytorskie, doradztwo podatkowe, doradztwo biznesowe i doradztwo transakcyjne.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »