| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XXVII/292/14 Rady Gminy Pszczółki

z dnia 29 kwietnia 2014r.

w sprawie ekwiwalentu pieniężnego dla członków Ochotniczej Straży Pożarnej

Na podstawie art.18 ust.2 pkt 15 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz.U. z 2013 r. poz.594 z późn. zm.) art.28 ust.1-2 ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o ochronie przeciwpożarowej (t.j. Dz.U. z 2009 r. Nr 178, poz.1380 z późn. zm.) uchwala się, co następuje:

§ 1. Ustala się ekwiwalent pieniężny dla członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Pszczółkach, w wysokości:

1) 20,00 zł za 1 godzinę udziału w działaniu ratowniczym,

2) 5,00 zł za 1 godzinę udziału w szkoleniu pożarniczym, organizowanym przez Państwową Straż Pożarną lub Gminę.

§ 2. Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi.

§ 3. Traci moc uchwała nr XX/188/08 Rady Gminy Pszczółki z dnia 2 października 2008 r. w sprawie ustalenia ekwiwalentu pieniężnego dla członków OSP biorących udział w działaniu ratowniczym i szkoleniu pożarniczym.

§ 4. Uchwała wchodzi w życie po 14 dniach od opublikowania w Dzienniku Urzędowym Województwa Pomorskiego i podlega ogłoszeniu w Biuletynie Informacji Publicznej oraz na gminnych tablicach ogłoszeń.

Przewodniczący Rady Gminy


Roman Klamann


Uzasadnienie

Ekwiwalent pieniężny jest wypłacany członkom Ochotniczej Straży Pożarnej z budżetu gminy. Biorąc pod uwagę zagrożenie zdrowia i życia strażaków uczestniczących w działaniach ratowniczych, zasadne jest zróżnicowanie wysokości ekwiwalentu za udział w tych akcjach oraz za udział w szkoleniach pożarniczych. Zasadne jest także podwyższenie stawki ustalonej uchwałą w 2008 r., ponieważ od tego czasu znacznie wzrosło przeciętne wynagrodzenie, ogłaszane przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego. Ponadto będzie to dodatkowa motywacja do jeszcze większego zaangażowania się w pracę obecnych członków i zachęta dla innych do wstąpienia w szeregi OSP.

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Joanna Rudzka Kancelaria Doradcy Podatkowego

Kancelaria posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze podatkowo-prawnej dużych i średnich polskich firm, międzynarodowych korporacji oraz podmiotów publicznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »