| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Informacja Starosty Olkuskiego

z dnia 17 listopada 2011r.

w sprawie modernizacji ewidencji gruntów i budynków poprzez uzupełnienie jej o dane ewidencyjne budynków i lokali dla jednostki ewidencyjnej Klucze obręby ewidencyjne: Bydlin, Chechło, Cieślin, Klucze, Kolbark, Krzywopłoty, Kwaśniów Dolny, Kwaśniów Górny

Na podstawie art. 24a ust. 8 ustawy z dnia 17 maja 1989r. Prawo geodezyjne i kartograficzne ( Dz.U. z 2010r. Nr 193 poz.1287 ze zm.)

Starosta Olkuski informuje, że projekt operatu opisowo- kartograficznego, zawierający rejestry budynków, rejestry lokali, kartoteki budynków, kartoteki lokali , mapy ewidencyjne opracowany w ramach modernizacji ewidencji gruntów i budynków przeprowadzonej dla jednostki ewidencyjnej Klucze obręby ewidencyjne: Bydlin, Chechło, Cieślin, Klucze, Kolbark, Krzywopłoty, Kwaśniów Dolny, Kwaśniów Górny wyłożonym do wglądu osób fizycznych, osób prawnych i jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej w okresie od 19.10.2011r. do 09.11.2011r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Olkuszu stał się z dniem 17 listopada 2011 r. operatem ewidencji gruntów i budynków.

Stosownie do art. 24a ust. 9 powołanej powyżej ustawy, każdy, czyjego interesu prawnego dotyczą dane zawarte w ewidencji gruntów i budynków ujawnione w operacie opisowo-kartograficznym, może w terminie 30 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego informacji, o której mowa powyżej, zgłaszać Staroście Olkuskiemu zarzuty do tych danych.

Jednocześnie informuję, że stosownie do art. 22 ust. 2 ustawy z dnia 17 maja 1989r. Prawo geodezyjne i kartograficzne właściciele gruntów oraz osoby w których władaniu znajdują się grunty są obowiązane zgłaszać właściwemu staroście wszelkie zmiany danych objętych ewidencją gruntów i budynków, w terminie 30 dni licząc od dnia powstania tych zmian. Obowiązek ten nie dotyczy zmian danych objętych ewidencją gruntów i budynków, wynikających z decyzji właściwych organów.

Wicestarosta Olkuski


Henryk Kieca

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawnicza FORUM r.pr. K. Piluś i s-ka sp.k.

Masowe odzyskiwanie wierzytelności

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »