reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XIV/93/11 Rady Gminy w Drwini

z dnia 4 listopada 2011r.

w sprawie zatwierdzenia taryf za zbiorowe odprowadzenie ścieków

Na podstawie art.18 ust.2 pkt.15 ustawy z dnia 8 marca 1990 r o samorządzie gminnym /Dz.U. z 2001 r, Nr.142, poz.1591 z późn. zm./ i art. 24 ust.1 ustawy z dnia 7 czerwca 2001 roku o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków (Dz. U. z 2006 r. Nr 123, poz. 858 z późn. zm.) Rada Gminy w Drwini uchwala co następuje :

§ 1. Zatwierdza w ramach taryfy opłatę zmienną za odprowadzenie ścieków do przyobiektowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Drwinia w wysokości iloczynu zużycia wody w okresie rozliczeniowym i stawki 4,00 zł netto za 1 m3 odprowadzonych ścieków plus obowiązujący podatek od towarów i usług (VAT).

§ 2. Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy.

§ 3. Uchwała podlega publikacji w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego i wchodzi w życie po upływie 14 dnia od dnia ogłoszenia.

Przewodniczący Rady


Małgorzata Bawół


Uzasadnienie

Na terenie Gminy Drwinia znajdują się przyobiektowe oczyszczalnie ścieków zlokalizowane przy budynkach szkół i przedszkoli do których zostały podłączone budynki domu nauczyciela. Ustalenie taryfy opłaty zmiennej za ścieki przyobiektowych oczyszczalni ścieków dla użytkowników na terenie Gminy Drwinia wynika z poniesionych nakładów na : zakup bakterii, zużycie energii, naprawa awarii, nadzór , koszty obsługi oczyszczalni, koszty wywozu osadów ściekowych.

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Andrzej Kowalski

Doradca podatkowy z kilkunastoletnim stażem w różnych organach podatkowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama