reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XV/77/11 Rady Miejskiej w Janowie Lubelskim

z dnia 16 grudnia 2011r.

w sprawie wprowadzenia zwolnień od podatku od nieruchomości na terenie Gminy Janów Lubelski

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 8 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity: Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591 z późn. zm.) i art. 7 ust. 3 ustawy z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych (tekst jednolity: Dz. U. z 2010 r. Nr 95, poz. 613 z późn. zm.) - Rada Miejska uchwala, co następuje:

§ 1. Zwalnia się od podatku od nieruchomości:

1) budowle i budynki lub ich części oraz grunty stanowiące własność gminy lub będące w posiadaniu gminnych jednostek organizacyjnych, z wyjątkiem:

a) budowli, budynków lub ich części oraz gruntów będących w posiadaniu osób fizycznych, osób prawnych i innych niż gminnych jednostek organizacyjnych nie posiadających osobowości prawnej - na podstawie tytułu prawnego lub bez tytułu prawnego,

b) gruntów oddanych w wieczyste użytkowanie,

2) budynki lub ich części oraz grunty zajęte wyłącznie na potrzeby ochotniczych straży pożarnych,

3) budynki lub ich części zajęte na prowadzenie działalności kulturalnej przez samorządowe instytucje kultury, z wyjątkiem wykorzystywanych do prowadzenia działalności gospodarczej,

4) budowle służące bezpośrednio do wytwarzania energii cieplej oraz do odprowadzenia i oczyszczania ścieków, a także rurociągi i przewody sieci rozdzielczych ciepła i wody - wykorzystywane do wykonywania zadań gminy o charakterze użyteczności publicznej.

§ 2. Traci moc uchwała Nr III/8/06 Rady Miejskiej w Janowie Lubelskim z dnia 20 grudnia 2006 r. w sprawie wprowadzenia zwolnień od podatku od nieruchomości na obszarze Gminy Janów Lubelski (Dz. Urz. Woj. Lubelskiego z 2007 r. Nr 21, poz. 638).

§ 3. Uchwała podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego.

§ 4. Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Janowa Lubelskiego.

§ 5. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dnia od dnia ogłoszenia.

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Liferay

Liferay tworzy oprogramowanie, które pomaga przedsiębiorstwom kreować doświadczenia cyfrowe poprzez komputery, urządzenia mobilne i inne punkty kontaktu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama