reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XIV/122/12 Rady Gminy Sawin

z dnia 30 marca 2012r.

w sprawie określenia wymagań, jakie powinien spełniać przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 15 i art. 40 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591, z późn. zm.) oraz art. 7 ust. 3a ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2005 r. Nr 236, poz. 2008, z późn. zm.) uchwala się, co następuje:

§ 1.

Przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych powinien spełniać następujące wymagania:

1) posiadać zaplecze techniczno-biurowe z zapleczem socjalnym w postaci bazy transportowej, wraz z garażami, miejscami postojowymi i punktami myjni samochodowej;

2) posiadać specjalistyczne środki transportu (pojazdy asenizacyjne w liczbie gwarantującej stałe świadczenie usług, posiadające możliwość opróżnienia zbiornika bezodpływowego, ze względu na trudności z dojazdem, z odległości 6 m), zgodnie z technicznymi oraz sanitarno - porządkowymi wymaganiami rozporządzenia Ministra Infrasruktury z dnia 12 listopada 2002 r. w sprawie wymagań dla pojazdów asenizacyjnych (Dz. U. z 2002 r. Nr 193, poz, 1617).

§ 2.

1. Pojazdy asenizacyjne powinny być wyraźnie i trwale oznakowane w widocznym miejscu, w sposób umożliwiający identyfikację przedsiębiorcy, z wykorzystaniem następujących informacji:

1) nazwę oraz adres siedziby przedsiębiorcy,

2) numer telefonu kontaktowego.

2. Pojazdy asenizacyjne powinny spełniać wymagania techniczne określone w przepisach regulujących warunki techniczne pojazdów. Przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia przedstawia dokumenty dopuszczające te pojazdy do ruchu.

3. Pojazdy powinny być utrzymywane w odpowiednim stanie estetycznym, a po zakonczeniu dnia pracy powinny być umyte i zdezynfekowane.

§ 3.

Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Sawin.

§ 4.

Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego.

Przewodniczący Rady Gminy Sawin


mgr Hubert Wiciński

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Dominika Borowicz

Asystentka prawnika w E-Kancelaria Grupa Prawno-Finansowa sp. z o.o.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama