reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XVIII/137/12 Rady Miejskiej w Krasnobrodzie

z dnia 20 lipca 2012r.

w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych oraz warunków korzystania z przystanków komunikacyjnych, których właścicielem lub zarządzającym jest Gmina Krasnobród

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 15 Ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jedn. Dz.U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591, z późn zm.) i art. 15 ust.2 ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym (Dz. U. z 2011 r., Nr 5, poz. 13) ustala się, co następuje:

§ 1. 1. Udostępnić operatorom publicznego transportu zbiorowego oraz przedsiębiorcom uprawnionym do prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie przewozu osób, możliwość korzystania z przystanków komunikacyjnych, których właścicielem lub zarządzającym jest Gmina Krasnobród zgodnie z wykazem przystanków komunikacyjnych.

2. Wykaz przystanków komunikacyjnych stanowi załącznik nr 1 do Uchwały.

§ 2. 1. Zobowiązuje się operatorów publicznego transportu zbiorowego korzystających z przystanków komunikacyjnych na obszarze działania lub zasięgu przewozów, których właścicielem lub zarządzającym jest Gmina Krasnobród do uzyskania zgody na korzystanie z przystanków.

2. Warunkiem korzystania z przystanków komunikacyjnych których właścicielem lub zarządzającym jest Gmina Krasnobród jest złożenie wniosku wraz z planowanym rozkładem jazdy oraz uzyskanie pisemnej zgody.

3. Przewoźnik który uzyskał zgodę zobowiązany jest do umieszczenia rozkładu jazdy na wszystkich przystankach ujętych w zezwoleniu.

§ 3. W przypadku czasowych zmian w organizacji ruchu kołowego lub w przypadku prowadzenia robót drogowych, zastrzega się możliwość zmiany lokalizacji udostępnionych przewoźnikom przystanków komunikacyjnych oraz możliwość czasowej ich likwidacji.

§ 4. Przystanki komunikacyjne służą wyłącznie do zatrzymywania się pojazdów w celu wymiany pasażerów.

§ 5. 1. Korzystający z przystanku komunikacyjnego jest zobowiązany do ścisłego przestrzegania uzgodnionego rozkładu jazdy.

2. Korzystający z przystanku komunikacyjnego jest zobowiązany do zatrzymywania pojazdu na początku zatoki przystankowej, a w przypadku jej braku w taki sposób, aby nie ograniczać przepustowości i nie blokować przystanku dla innych użytkowników.

3. Działalność polegająca na ekspozycji reklam, plakatów, ogłoszeń i innych nośników informacji może być prowadzona wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Gminy Krasnobród.

§ 6. Niestosowanie się przez przewoźnika do zasad korzystania z przystanków komunikacyjnych będzie skutkowało cofnięciem wydanej zgody.

§ 7. Wykonanie Uchwały powierza się Burmistrzowi Krasnobrodu.

§ 8. Uchwała wchodzi w życie w terminie 14 dni od ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego.

Przewodniczący Rady Miejskiej


Kazimierz Misztal


Załącznik do Uchwały Nr XVIII/137/12
Rady Miejskiej w Krasnobrodzie
z dnia 20 lipca 2012 r.

Wykaz przystanków autobusowych będących własnością Gminy Krasnobród:

1) Potok Senderki - Przystanek przy drodze gminnej nr 110 856L

2) Hutków - Przystanek przy drodze gminnej nr. 110 861L naprzeciw dz. ew. 1931

3) Hutków - Przystanek przy drodze gminnej nr 110 861L pomiędzy dz. ew. 81 - 86.

4) Majdan Mały - Przystanek przy drodze gminnej nr. 110 879L.

Przewodniczący Rady Miejskiej


Kazimierz Misztal

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Izabella Żyglicka i Wspólnicy Adwokaci i Radcowie Prawni spółka komandytowa

Nowoczesna firma prawnicza

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama