reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XXIII/250/2012 Rady Miasta Zamość

z dnia 29 października 2012r.

w sprawie ustalenia liczby punktów sprzedaży napojów zawierających powyżej 4,5 % alkoholu ( z wyjątkiem piwa ), przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży jak i w miejscu sprzedaży oraz zasad usytuowania miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych na terenie miasta Zamościa

Na podstawie art. 12 ust. 1, 2 i 3 ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi ( tekst jednolity Dz. U. z 2007 r. Nr 70, poz. 473 z późn. zm. ) Rada Miasta Zamość uchwala, co następuje:

§ 1. Ustala się na terenie miasta Zamościa liczbę punktów sprzedaży napojów zawierających powyżej 4,5 % alkoholu (z wyjątkiem piwa):

1) przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży wyrażoną liczbą 130,

2) przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży wyrażoną liczbą 100.

§ 2. 1. Punkty sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu lub poza miejscem sprzedaży mogą być usytuowane w odległości nie mniejszej niż 50 m od:

1) przedszkoli, szkół, placówek oświatowo - wychowawczych i opiekuńczo - wychowawczych,

2) obiektów kultu religijnego i stadionów,

3) kąpielisk i miejsc wykorzystywanych do kąpieli .

2. Warunki, o których mowa w ust. 1 nie dotyczą punktów sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży lub poza miejscem sprzedaży usytuowanych na terenie osiedla Stare Miasto oraz w hotelach, motelach i pensjonatach usytuowanych na terenie miasta poza osiedlem Stare Miasto.

3. Odległość, o której mowa w ust. 1 pkt 1 i 2 należy mierzyć najkrótszą drogą dojścia od wejścia do punktu sprzedaży idąc ciągiem pieszym po przejściach do najbliższego wejścia do obiektu wymienionego w ust. 1 , a w przypadku gdy obiekty te posiadają dowolne, trwałe ogrodzenie do najbliższej bramy wejściowej na teren obiektu.

4. Odległość, o której mowa w ust. 1 pkt 3 należy mierzyć najkrótszą drogą dojścia od wejścia do punktu sprzedaży do lustra wody.

§ 3. Tracą moc uchwały:

1) uchwała nr VI/59/03 Rady Miejskiej Zamościa z dnia 24 lutego 2003 r. w sprawie określenia liczby punktów sprzedaży napojów zawierających powyżej 4,5% alkoholu ( z wyjątkiem piwa ) przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży jak i w miejscu sprzedaży oraz zasad usytuowania miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych na terenie miasta Zamościa,

2) uchwała nr XXXVII/372/2009 Rady Miejskiej w Zamościu z dnia 30 listopada 2009 r. w sprawie zmiany uchwały nr VI/59/03 Rady Miejskiej Zamościa z dnia 24 lutego 2003 r. w sprawie określenia liczby punktów sprzedaży napojów zawierających powyżej 4,5% alkoholu ( z wyjątkiem piwa ) przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży jak i w miejscu sprzedaży oraz zasad usytuowania miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych na terenie miasta Zamościa,

3) uchwała nr XLIII/424/2010 Rady Miejskiej w Zamościu z dnia 31 maja 2010 r. w sprawie zmiany uchwały nr VI/59/03 Rady Miejskiej Zamościa z dnia 24 lutego 2003 r. w sprawie określenia liczby punktów sprzedaży napojów zawierających powyżej 4,5% alkoholu ( z wyjątkiem piwa ) przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży jak i w miejscu sprzedaży oraz zasad usytuowania miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych na terenie miasta Zamościa.

§ 4. Wykonanie uchwały powierza się Prezydentowi Miasta Zamość.

§ 5. Uchwała podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego i wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Przewodniczący Rady Miasta Zamość


Jan Wojciech Matwiejczuk

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Bernardo Cartoni i Wspólnicy Sp. K.

Kancelaria Prawnicza

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama