reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XVIII/247/2012 Rady Powiatu w Olsztynie

z dnia 21 grudnia 2012r.

w sprawie ustalenia godzin pracy aptek ogólnodostępnych w Powiecie Olsztyńskim

Na podstawie art. 94 ust. 2 ustawy z dnia 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne (Dz. U. z 2008 r. Nr 45, poz. 271 z późn. zm.), po uzyskaniu wymaganych opinii, uchwala się, co następuje:

§ 1. Ustala się rozkład godzin pracy aptek ogólnodostępnych w Powiecie Olsztyńskim, zgodnie z załącznikiem do niniejszej uchwały.

§ 2. W uzasadnionych przypadkach dopuszcza się czasową zmianę rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych bądź zwolnienie apteki z pełnienia dyżuru - za pisemnym powiadomieniem właściwej ds. ochrony zdrowia komórki organizacyjnej Starostwa Powiatowego w Olsztynie, nie później, niż do końca miesiąca poprzedzającego miesiąc, w którym nastąpi zmiana bądź zwolnienie, z jednoczesnym podaniem apteki wykonującej dyżur zastępczo bądź zaktualizowanym harmonogramem dyżurów.

§ 3. W przypadku, gdy zmiana rozkładu godzin pracy bądź czasowe zawieszenie dyżurowania apteki jest skutkiem wypadku losowego, informacja o tym fakcie wraz ze wskazaniem apteki zastępczej lub zmienionym harmonogramem dyżurów winna zostać przekazana niezwłocznie.

§ 4. Zobowiązuje się kierowników aptek ogólnodostępnych do umieszczania w widocznym miejscu informacji o dyżurujących aptekach i zmianie dyżuru apteki, ze wskazaniem apteki dyżurującej zastępczo.

§ 5. Traci moc uchwała nr XXXVI/395/2010 Rady Powiatu w Olsztynie z dnia 21 października 2010 roku w sprawie ustalenia godzin pracy aptek ogólnodostępnych w Powiecie Olsztyńskim.

§ 6. Wykonanie uchwały powierza się Zarządowi Powiatu.

§ 7. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Olsztynie


Wacław Dąbrowski

Załącznik do Uchwały Nr XVIII/247/2012
Rady Powiatu w Olsztynie
z dnia 21 grudnia 2012 r.
Zalacznik1.doc

247 apteki zal

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna Radkiewicz Adwokaci i Radcowie Prawni

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama