reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Obwieszczenie Komisarza Wyborczego w Olsztynie

z dnia 3 listopada 2014r.

o nieprzeprowadzeniu wyborów uzupełniających do Rady Miejskiej w Orzyszu w okręgu wyborczym nr 8

Na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 1 i 8 oraz art. 193 ust. 4 ustawy z dnia 16 lipca 1998 r. - Ordynacja wyborcza do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw (Dz. U. z 2010 r. Nr 176, poz. 1190 i z 2011 r. Nr 34, poz. 172) w związku z art. 16 ust. 3 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. Przepisy wprowadzające ustawę - Kodeks wyborczy (Dz. U. Nr 21, poz. 113 ze zm.) Komisarz Wyborczy w Olsztynie podaje do publicznej wiadomości przyczyny nieprzeprowadzenia wyborów uzupełniających do Rady Miejskiej w Orzyszu w okręgu wyborczym nr 8.

1. Wojewoda Warmińsko-Mazurski zarządzeniem zastępczym z dnia 19 marca 2014 r., znak sprawy: PN.4131.77.2014, które uprawomocniło się z dniem 1 października 2014 r., stwierdził wygaśnięcie mandatu radnego Zbigniewa Książek w okręgu wyborczym nr 8, wybranego z listy nr 2 - KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE, wskutek utraty prawa wybieralności.

2. Wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Orzyszu w okręgu wyborczym nr 8 nie zostaną przeprowadzone, ponieważ data tych wyborów nie może przypadać w okresie 6 miesięcy przed zakończeniem kadencji rady. Mandat radnego w tym okręgu pozostaje nieobsadzony do końca obecnej kadencji.

3. Obwieszczenie podlega publikacji w Dzienniku Urzędowym Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz podaniu do publicznej wiadomości przez rozplakatowanie na terenie Gminy Orzysz.

Komisarz Wyborczy w Olsztynie


Rafał Malarski

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Paulina Łukaszyk

Radca Prawny Paulina Łukaszyk specjalizuje się w problematyce gospodarki nieruchomościami, postępowań egzekucyjnych oraz prawa cywilnego. Na co dzień zajmuje się sprawami branży wodociągowo-kanalizacyjnej, aspektami prawnymi funkcjonowania wspólnot mieszkaniowych oraz ochroną danych osobowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama