| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Rozporządzenie nr 4 Wojewody Warmińsko - Mazurskiego

z dnia 7 października 2015r.

w sprawie uchylenia rozporządzenia w sprawie zarządzenia środków w związku z wystąpieniem zgnilca amerykańskiego pszczół na terenie powiatu braniewskiego oraz elbląskiego

Na podstawie art. 46 ust. 4 i 5 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt (Dz. U. z 2014 r., poz.15391) zarządza się co następuje:

§ 1. Na wniosek Warmińsko-Mazurskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w Olsztynie, uchyla się rozporządzenie Nr 2 Wojewody Warmińsko-Mazurskiego z dnia 15 lipca 2015 r. w sprawie zarządzenia środków w związku z wystąpieniem zgnilca amerykańskiego pszczół na terenie powiatu braniewskiego oraz elbląskiego.

§ 2. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem podania do wiadomości publicznej w sposób zwyczajowo przyjęty na obszarze powiatu braniewskiego i powiatu elbląskiego oraz podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

z up. Wojewody Warmińsko-MazurskiegoGrażyna Kluge
Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski

1) 1) Zmiany niniejszej ustawy zostały opublikowane w Dz. U. z 2015 r. poz. 470 i poz. 266.


Uzasadnienie

W związku z potwierdzoną przez Powiatowego Lekarza Weterynarii w Braniewie oraz Elblągu likwidacją ognisk choroby - zgnilca amerykańskiego pszczół oraz przeprowadzoną kontrolą pasiek na terenie obszaru zagrożonego, określonego w rozporządzeniu Nr 2 Wojewody Warmińsko-Mazurskiego z dnia 15 lipca 2015 r. w sprawie zarządzenia środków w związku z wystąpieniem zgnilca amerykańskiego pszczół na terenie powiatu braniewskiego oraz elbląskiego, która nie wykazała wystąpienia nowych przypadków zgnilca amerykańskiego pszczół, dalsze obowiązywanie zakazów i nakazów zawartych w ww. rozporządzeniu jest bezprzedmiotowe.

W związku z powyższym, na podstawie art. 46 ust. 5 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt (Dz. U. z 2014 r. poz. 1539 ze zm.) Warmińsko-Mazurski Wojewódzki Lekarz Weterynarii zwraca się z wnioskiem o uchylenie rozporządzenia..

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Tooba.pl

Projekty domów gotowych i garaży

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »