| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Ogłoszenie nr 1 Starosty Ełckiego

z dnia 13 stycznia 2016r.

w sprawie zgłaszania kandydatów na członków Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych

Zgodnie z § 9 ust. l Rozporządzenia Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 25 marca 2003 r. w sprawie organizacji oraz trybu działania wojewódzkich i powiatowych społecznych rad do spraw osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2003 r., Nr 62, poz. 560) w związku z art. 44 c ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2011 r., Nr 127, poz. 721 j.t.).

STAROSTA POWIATU EŁCKIEGO informuje o możliwości zgłaszania kandydatów na członków Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych.

Podmiotami uprawnionymi do zgłaszania po jednym kandydacie na członków Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych są:

- organizacje pozarządowe

- fundacje

- jednostki samorządu terytorialnego działające na terenie powiatu ełckiego (powiatów i gmin)

Zgłoszenia kandydatów wraz z uzasadnieniem dokonują podmioty wymienione powyżej w formie pisemnej do Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ełku, ul. Piłsudskiego 5, 19-300 Ełk w terminie do dnia 19 lutego 2016 r.

Powołanie przez Starostę Powiatowej Rady Społecznej do Spraw Osób Niepełnosprawnych nastąpi w terminie do 13 marca 2016 r.

Rada jest organem opiniodawczo - doradczym Starosty Ełckiego w zakresie:.

- inspirowania przedsięwzięć zmierzających do integracji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych oraz realizacji praw osób niepełnosprawnych,

- opiniowania projektów powiatowych programów działań na rzecz osób niepełnosprawnych,

- oceny realizacji programów, opiniowanie projektów uchwał i programów przyjmowanych przez Radę Powiatu Ełckiego pod kątem ich skutków dla osób niepełnosprawnych.

Starosta Ełcki


Marek Chojnowski

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Polska Izba Biegłych Rewidentów

Samorząd zawodowy biegłych rewidentów

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »