reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XVIII/103/2016 Rady Miejskiej w Miłakowie

z dnia 16 lutego 2016r.

w sprawie określenia kryteriów obowiązujących w postępowaniu rekrutacyjnym do pierwszej klasy gimnazjum dla którego organem prowadzącym jest Gmina Miłakowo

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt. 15 i art. 40 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2015 r. Poz.1515 ) oraz 20 zf pkt. 1 w związku z art. 20 e ust. 3 i 4 ustawy o systemie oświaty (Dz. U. z 2015 r. poz. 2156 z późn. zm.)

Rada Miejska w Miłakowie
uchwala, co następuje

§ 1. Określa się kryteria obowiązujące w postępowaniu rekrutacyjnym do pierwszej klasy gimnazjum dla którego organem prowadzącym jest Gmina Miłakowo, a także dokumenty niezbędne do potwierdzenia tych kryteriów oraz liczbę punktów przypisanych tym kryteriom w postępowaniu rekrutacyjnym.

§ 2. W postępowaniu rekrutacyjnym do pierwszej klasy gimnazjum dla którego organem prowadzącym jest Gmina Miłakowo, bierze się pod uwagę łącznie następujące kryteria, którym przyznaje się odpowiednią liczbę punktów:

1. świadectwo ukończenia szkoły podstawowej z wyróżnieniem - 5 punktów;

2. szczególne osiągnięcia na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej- 10 punktów;

3. rodzeństwo kandydata w roku szkolnym, na który prowadzona jest rekrutacja, będzie uczęszczało do tej szkoły - 5 punktów;

4. wielodzietność rodziny kandydata- 5 punktów.

§ 3. 1. Potwierdzenia spełnienia kryteriów, o których mowa w § 2 pkt. 1--3 dokonuje dyrektor gimnazjum na podstawie świadectwo ukończenia szkoły podstawowej przez kandydata

2. Potwierdzenia spełnienia kryteriów, o których mowa w § 2 pkt. 4 dokonuje dyrektor gimnazjum na podstawie dokumentacji szkolnej.

3. Za potwierdzenie spełnienia przez kandydata kryterium, o którym mowa w § 2 pkt. 4 uznaje się oświadczenie rodzica o wielodzietności rodziny w której wychowuje się kandydat.

§ 4. Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Miłakowa.

§ 5. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Warmińsko - Mazurskiego.

Przewodniczący Rady Miejskiej


Michał Boczulak

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Chmiel Kancelaria Radcy Prawnego

Piotr Chmiel - Kancelaria Radcy Prawnego z Rzeszowa.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama