reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr LI/255/2010 Rady Gminy Wierzchowo

z dnia 29 czerwca 2010r.

w sprawie uchylenia uchwały w sprawie upoważnienia Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wierzchowie do podejmowania działań wobec dłużników alimentacyjnych oraz do wydawania decyzji administracyjnych w tych sprawach

Na podstawie art. 39 ust.4 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2001r. Nr 142, poz.1591 z późn. zm.) Rada Gminy Wierzchowo uchwala, co następuje:

§ 1. Uchyla się uchwałę Nr XL/190/2009 Rady Gminy Wierzchowo z dnia 10 sierpnia 2009r. w sprawie upoważnienia Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wierzchowie do podejmowania działań wobec dłużników alimentacyjnych oraz do wydawania decyzji administracyjnych w tych sprawach (Dz. Urz. Woj. Zachodniopomorskiego Nr 72, poz.1903).

§ 2. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego.


Uzasadnienie

Zgodnie z nowelizacją ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów, która weszła w życie z dniem 14 czerwca 2010r. określono, iż kompetencje w zakresie upoważniania kierownika ośrodka pomocy społecznej do podejmowania działań wobec dłużników alimentacyjnych i prowadzenia postępowań w tych sprawach oraz wydawania decyzji administracyjnych przyznano organowi wykonawczem gminy. Z uwagi na to, iż w/w ustawa w art.8b stanowi przepis szczególny w stosunku do art. 39 ust.4 ustawy o samorządzie gminnym więc wyłącza jego stosowanie. Z uwagi na powyższe poponuje się podjęcie przedkładanej uchwały.

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Mateusz Łątkowski

Adwokat kościelny, Aplikant adwokacki

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama