reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała Nr XLVI/418/2014 Rady Miejskiej w Drawsku Pomorskim

z dnia 9 stycznia 2014 r.

w sprawie podwyższenia kwot, o których mowa w art. 8 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy o pomocy społecznej, uprawniających do zasiłku celowego na zakup posiłku lub produktów żywnościowych

Na podstawie art. 8 ust. 2 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2013 r. poz. 182, poz. 509), Rada Miejska w Drawsku Pomorskim uchwala, co następuje:

§ 1. Postanawia się, że prawo do świadczenia w formie zasiłku celowego na zakup posiłku lub produktów żywnościowych finansowanego w ramach wieloletniego programu wspierania finansowego gmin w zakresie dożywiania "Pomoc państwa w zakresie dożywiania" na lata 2014-2020, przysługuje:

1) osobie samotnie gospodarującej, której dochód nie przekracza 150% kwoty kryterium dochodowego osoby samotnie gospodarującej, o którym mowa w art. 8 ust. 1 pkt 1 ustawy o pomocy społecznej;

2) osobie w rodzinie, której dochód na osobę nie przekracza 150% kwoty kryterium dochodowego na osobę w rodzinie, o którym mowa w art. 8 ust. 1 pkt 2 ustawy o pomocy społecznej.

§ 2. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego z mocą obowiązującą od dnia 1 stycznia 2014 r.

Przewodniczący Rady Miejskiej w Drawsku Pomorskim


mgr Czesław Faliński


Uzasadnienie

W przedziale nieprzekraczającym 100% ww. kryterium, osoby potrzebujące mogą być objęte tą formą pomocy na mocy ustawy o pomocy społecznej. Przyjęcie niniejszej uchwały rozszerzy krąg ewentualnych osób korzystających, przy czym gmina poczyni starania, aby środki na sfinansowanie tego zadania pochodziły z budżetu państwa w ramach Wieloletniego Programu Wspierania finansowego gmin w zakresie dożywiania "Pomoc państwa w zakresie dożywiania" na lata 2014-2020".

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Marta Olewińska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama