reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała Nr XXXVI/218/14 Rady Gminy Rymań

z dnia 22 stycznia 2014 r.

w sprawie nadania nazwy ulicy w miejscowości Rymań

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 13 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (t.j.: Dz. U. z 2013 r. poz. 594, z póź. zm. ), Rada Gminy Rymań uchwala co następuje:

§ 1. 1. Ulicy bez nazwy, zlokalizowanej w miejscowości Rymań na działce ewidencyjnej nr 631 obręb 0079 Rymań, będącej drogą wewnętrzną w rozumieniu ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (Dz. U. z 2013 r. poz. 260), nadaje się nazwę: Zielone Wzgórze.

2. Usytuowanie oraz przebieg ulicy, o której mowa w ust. 1 ilustruje szkic sytuacyjny stanowiący załącznik do uchwały.

§ 2. Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Rymań.

§ 3. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego.

Przewodniczący Rady Gminy


Mirosław Ekiert


Uzasadnienie

Na postawie art. 18 ust. 2 pkt 13 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2013 r. poz. 594 z późn. zm.) do wyłącznej właściwości Rady Gminy należy podejmowanie uchwał w sprawach, między innymi, nadawania nazw ulic i placów będących drogami publicznymi lub nazw dróg wewnętrznych w rozumieniu ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (Dz.U. z 2013, poz. 260). Jednocześnie art. 8 ust 1a ustawy o drogach publicznych stanowi, ze podjecie przez radę gminy uchwały w sprawie nadania nazwy drodze wewnętrznej wymaga uzyskania pisemnej zgody właścicieli terenów, na których jest ona zlokalizowana.

Wniosek w sprawie nadania nazwy "Zielone Wzgórze" drodze wewnętrznej w miejscowości Rymań, ustanowionej na działce nr 631 obręb 0079 Rymań, złożył współwłaściciel przedmiotowej działki, za pisemną zgodą wszystkich pozostałych współwłaścicieli.

Wójt Gminy uznając, że nazwa ulicy oddaje charakter miejsca na którym jest zlokalizowana, a podjęcie uchwały pozwoli na wprowadzenie właściwej numeracji porządkowej nieruchomości przy niej położonych, wnioskuje o podjęcie powyższej uchwały.

Rada Gminy uwzględniając wniosek Wójta, uznaje za zasadne podjęcie niniejszej uchwały.

Przewodniczący Rady Gminy


Mirosław Ekiert

infoRgrafika

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Stasiewski

Doradca podatkowy, biegły rewident

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama