reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała Nr XL/202/2014 Rady Gminy Brojce

z dnia 30 września 2014 r.

w sprawie zmiany podziału Gminy Brojce na okręgi wyborcze, ustalenia ich granic i numerów oraz liczby radnych wybieranych w każdym okręgu

Na podstawie art. 421 § 1 i 2, w zw. z art. 419 § 4 i art. 420 §1 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. Kodeks wyborczy (Dz. U. Nr 21, poz.112 ze zm.)

uchwala się, co następuje

§ 1. W uchwale Nr XX/91/2012 Rady Gminy Brojce z dnia 19 października 2012 roku w sprawie podziału Gminy Brojce na okręgi wyborcze, ustalenia ich granic i numerów oraz liczby radnych wybieranych w każdym okręgu (Dz. Urz. Woj. Zachodniopomorskiego z 2012 r. poz. 2574) wprowadza się następujące zmiany:

1) w opisie granic okręgu wyborczego Nr 3 do ulicy Brzozowej dodaje się numer 38

2) w opisie granic okręgu wyborczego Nr 6 do ulicy Długiej dodaje się numer 46.

§ 2. Uchwała podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego oraz podaniu do publicznej wiadomości w sposób zwyczajowo przyjęty.

§ 3. Na ustalenia Rady w sprawie podziału Gminy Brojce na okręgi wyborcze, wyborcom w liczbie co najmniej 15, przysługuje prawo wniesienia skargo do Komisarza Wyborczego w Szczecinie w terminie 5 dni od dnia podania uchwały do publicznej wiadomości.

Wiceprzewodnicząca Rady


Dorota Berska


Uzasadnienie

Zmiany wskazane w § 1 uchwały w sprawie zmiany podziału Gminy Brojce na okręgi wyborcze, ustalenia ich granic i numerów oraz liczby radnych wybieranych w każdym okręgu dokonywane są w związku z nadaniem nowego numeru posesji na ulicy Brzozowej w Brojcach o numerze 38 oraz zasiedleniem posesji numer 46 na ulicy Długiej w Brojcach i mają charakter czysto porządkowy. Przypisując posesje do wskazanych okręgów wyborczych Nr 3 i Nr 6 brano pod uwagę normy przedstawicielskie, które zostały zachowane zgodnie z wymogami ustawy z dnia 5 sycznia 2011 roku - Kodeks wyborczy (Dz.U. Nr 21, poz.112 ze zm.).

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Joanna Pluta

analityk w Departamencie Analiz TMS Brokers

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama