reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała Nr XI/91/2015 Rady Gminy Ustronie Morskie

z dnia 30 września 2015 r.

w sprawie nadania nazwy ulicy drodze powiatowej w miejscowości Wieniotowo

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt. 13 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity Dz. U. z 2013 r. poz. 594) Rada Gminy Ustronie Morskie postanawia, co następuje:

§ 1. 1. Nadać drodze powiatowej oznaczonej w ewidencji gruntów numerami 24, 35/2 w miejscowości Wieniotowo nazwę ulicy "Marynarki Wojennej".

2. Położenie ulicy określa załącznik graficzny do uchwały.

§ 2. Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Ustronie Morskie.

§ 3. Uchyla się uchwałę nr X/89/2015 Rady Gminy Ustronie Morskie z dnia 18 sierpnia2015 r. w sprawie nadania nazwy ulicy drodze powiatowej w miejscowości Ustronie Morskie i Wieniotowo.

§ 4. Uchwała podlega opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego i wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia

Przewodniczący Rady


Bernadeta Borkowska


Załącznik do Uchwały Nr XI/91/2015
Rady Gminy Ustronie Morskie
z dnia 30 września 2015 r.
Zalacznik1.pdf


Uzasadnienie

W uchwale Nr X/8912015 Rady Gminy Ustronie Morskie z dnia 18 sierpnia 2015 r. wsprawie nadania nazwy ulicy drodze powiatowej w miejscowości Ustronie Morskie i Wieniotowo błędnie podano nazwę obrębu ewidencyjnego Ustronie Morskie dz. nr 24, a winno być że, dzialka ta położona jest w obrębie Wieniotowo.
W związku z wnioskowaną przez mieszkańców zmianą granic obrębów ewidencyjnych Wieniotowo poprzez włączenie obszaru Wieniotowa do obrębu Ustronie Morskie wymagane jest między innymi nadanie nazw ulicom.W wyniku tych działań mieszkańcy przedłożyli propozycję nadania nazwy ulicom na tym osiedlu.Nazwa tym ulicom powinna być nadana dla prawidłowego oznaczenia numeracji nieruchomości przy nich położonych w sposób zgodny z przepisami prawa.Przedmiotowa droga zlokalizowana jest na działkach o nr: 24 i 35/2 obręb Wieniotowo. Po nadaniu nazwy stanie się elementem Systemu Ewidencji Numeracji Porządkowej Nieruchomości oraz Nazw Ulic i Placów i do niej przyporządkowana zostanie numeracja porządkowa położonych przy niej nieruchomości - w sposób zgodny z przepisami prawa.Jednocześnie podejmowanie uchwał w sprawie nazw ulic, zgodnie z art. 18 ust. 2 pkt.13 ustawy z dnia 18 marca 1990 r. o samorządzie gminnym, należy do wyłącznej właściwości Rady Gminy, co uzasadnia podjęcie min. uchwały.

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Grzegorz Frątczak

Doświadczony coach i trener biznesu, menedżer z dyplomem MBA. Ekspert w CEO Solutions. Akredytowany trener w Ernst &Young Academy of Business.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama