reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała Nr X/58/2015 Rady Gminy Marianowo

z dnia 5 listopada 2015 r.

w sprawie uchylenia uchwały w sprawie określenia wysokości dziennych stawek opłaty targowej, terminu płatności i sposobu jej poboru na terenie gminy Marianowo

Na podstawie art. 19 pkt 1 lit. a oraz pkt 3 ustawy z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych (Dz. U. z 2014 r. poz. 849, z 2015 r. poz. 699, poz. 774, poz. 1045, poz. 1283) uchwala się, co następuje:

§ 1. Uchyla się uchwałę Nr IX/65/07 Rady Gminy Marianowo z dnia 25 października 2007 r. w sprawie określenia wysokości dziennych stawek opłaty targowej, terminu płatności i sposobu jej poboru na terenie gminy Marianowo (Dz. Urz. Woj. Zachodniopomorskiego Nr 117, poz. 2089).

§ 2. Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy.

§ 3. Uchwała wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2016 r. i podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego.

Wiceprzewodniczący Rady Gminy Marianowo


Sławomir Możdżeń


Uzasadnienie

Od 01 stycznia 2016 roku obowiązywać będzie nowe brzmienie art. 15 ust. 1 ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, zgodnie z którym rady gminy mogą w sposób uznaniowy podejmować uchwały w sprawie wprowadzenia bądź zaniechania poboru opłat. Staje się ona zatem świadczeniem fakultatywnym.

W obecnie obowiązującym stanie prawnym opłata targowa jest świadczeniem obligatoryjnym, nie dającym gminie uprawnień do odstąpienia od jej poboru.

W ostatnich latach wpływy z tytułu opłaty targowej na terenie gminy Marianowo wykazują tendencję spadkową, nie równoważąc kosztów jej poboru.

Biorąc powyższe pod uwagę, podjęcie przedmiotowej uchwały jest zasadne.

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Rödl & Partner

Doradztwo podatkowe, prawne, biznesowe, audyt, księgowość

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama