reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała Nr XII/103/2015 Rady Miejskiej w Mirosławcu

z dnia 28 października 2015 r.

w sprawie zasad udzielenia bonifikat przy sprzedaży lokali mieszkalnych stanowiących własność Gminy i Miasto Mirosławiec

Na podstawie: art. 18 ust. 2 pkt 9 lit. "a" i art. 40 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (tj. Dz.U. z 2015r., poz. 1515) w związku z art. 67 ust. 1a, art. 68 ust. 1 pkt 7 , art. 70 ust.2 - 4, ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami ( tj. Dz.U. z 2015r. poz. 782 z późn. zm.), uchwala się, co następuje:

§ 1. 1. Wyraża się zgodę na stosowanie bonifikat przy sprzedaży lokali mieszkalnych na rzecz najemców stanowiących własność Gminy i Miasta Mirosławiec.

2. Bonifikata stosowana jest przy sprzedaży lokali mieszkalnych usytuowanych:

1) w budynkach wielorodzinnych,

2) w budynkach usługowo - mieszkalnych,

3) w budynkach, w których znajduje się wyłącznie jeden lokal mieszkalny.

3. Bonifikaty udziela się od ceny nieruchomości sprzedawanej jako lokal mieszkalny, określonej na podstawie operatu szacunkowego sporządzonego przez rzeczoznawcę majątkowego, przy uwzględnieniu wartości lokalu wraz z pomieszczeniami przynależnymi oraz udziałem w nieruchomości wspólnej i gruntowej.

§ 2. 1. Bonifikaty, o których mowa w § 1 kształtują się następująco :

1) 75% zniżki od ustalonej wartości nieruchomości lokalowej przez rzeczoznawcę majątkowego, w przypadku zapłaty ceny jednorazowo,

2) 50 % zniżki od ustalonej wartości nieruchomości lokalowej przez rzeczoznawcę majątkowego
w przypadku zapłaty ceny na raty.

2. Na wniosek najemcy zapłata ceny za lokal może być rozłożona na maksymalnie 10 rat rocznych, płatnych raz w roku do 31 marca każdego roku. Wierzytelność wobec Gminy i Miasta Mirosławiec w stosunku do nabywcy z tego tytułu podlega zabezpieczeniu przez ustanowienie hipoteki. Pierwsza rata w wysokości 30% ceny sprzedaży płatna jest przed podpisaniem aktu notarialnego. Raty podlegają oprocentowaniu w wysokości redyskonta weksli stosowanych przez Narodowy Bank Polski w skali roku.

§ 3. Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Mirosławca.

§ 4. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego.

Przewodniczący Rady Miejskiej


Piotr Czech

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Monika Brzostowska

Konsultant podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama