reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała Nr XV/106/2015 Rady Powiatu w Szczecinku

z dnia 30 listopada 2015 r.

zmieniająca uchwałę w sprawie ustalenia regulaminu korzystania z kompleksu sportowego "Moje boisko - Orlik 2012" przy Zespole Szkół Nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Szczecinku

Na podstawie art. 40 ust. 2 pkt 4 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2015 r. poz. 1445) - Rada Powiatu uchwala, co następuje:

§ 1. W uchwale nr XIX/141/2011 z dnia 29 grudnia 2011 r. w sprawie ustalenia regulaminu korzystania z kompleksu sportowego "Moje boisko - Orlik 2012" przy Zespole Szkół Nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Szczecinku wprowadza się następujące zmiany:

1) w Rozdziale 2, w § 13 ust. 1, pkt 2 otrzymuje brzmienie:

"2) W okresie zimowym (listopad - marzec) od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 19.00, w soboty w godzinach od 10.00 do 20.00 oraz w niedziele i święta
w godzinach od 12.00 do 18.00 z wyjątkiem 1 listopada i 1 stycznia.";;

2) w Rozdziale 3, § 20 otrzymuje brzmienie:

"§ 20. Na tafli lodowiska obowiązuje jazda w kaskach ochronnych dla dzieci i młodzieży do 16 roku życia. Osoby powyżej 16 roku życia obowiązuje jazda na łyżwach w nakryciu głowy."..

§ 2. Wykonanie uchwały powierza się Dyrektorowi Zespołu Szkół Nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Szczecinku.

§ 3. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego.

Przewodnicząca Rady

mgr Dorota Chrzanowska


Uzasadnienie

Stosownie do art. 40 ust. 2 pkt 4 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym rada powiatu może wydawać powiatowe przepisy w sprawach porządkowych, nieuregulowanych
w odrębnych ustawach i przepisach powszechnie obowiązujących. W ten sposób normowane są zasady i tryb korzystania z obiektów i urządzeń użyteczności publicznych.

"Moje boisko - Orlik 2012" wraz z lodowiskiem sezonowym przy Zespole Szkół Nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Szczecinku jest ogólnodostępnym kompleksem rekreacyjno-sportowym wybudowanym przede wszystkim z myślą o dzieciach i młodzieży, aby mogły cieszyć się z uprawiania sportu w bezpiecznych warunkach, na nowoczesnych obiektach. Wprowadzone zmiany do regulaminu korzystania z obiektu dotyczą podniesienia bezpieczeństwa użytkowników lodowiska poprzez wprowadzenie obowiązku jazdy w kaskach ochronnych dla dzieci i młodzieży do 16 roku życia oraz optymalizacji godzin otwarcia obiektu poprzez wyłączenie dwóch dni świątecznych,
w których frekwencja na lodowisku jest bardzo niska.

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Adamczyk

Doświadczony manager i profesjonalistka z dziedziny ekonomii zdrowia, specjalizująca się w analizie biznesowej, w tym w kontroli zarządczej w placówkach medycznych, ze szczególnym uwzględnieniem kontrolingu i analizy finansowej szpitala oraz w analityce rynku farmaceutycznego i analizach refundacyjnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama