reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała Nr XIX/159/2016 Rady Miejskiej w Myśliborzu

z dnia 26 stycznia 2016 r.

w sprawie ustalenia wysokości opłaty za wpis do rejestru żłobków i klubów dziecięcych

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 15, art. 40 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz.U. z 2015r., poz. 1515 zm.), art. 33 ust. 1, 2 i 3 ustawy z dnia 4 lutego 2011r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 (t.j. Dz.U. z 2013r., poz. 1457), uchwala się, co następuje:

§ 1. Ustala się wysokość opłaty za wpis do rejestru żłobków i klubów dziecięcych prowadzących działalność na terenie gminy Myślibórz w wysokości 25 % minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalonego zgodnie z przepisami o minimalnym wynagrodzeniu za pracę.

§ 2. Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Miasta i Gminy Myślibórz.

§ 3. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od daty ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego.

Przewodniczący Rady Miejskiej


Roman Wąsik


Uzasadnienie

Zgodnie z art.8 z dnia 4 lutego 2011r ustawy o opiece nad dziećmi do lat 3 gmina, osoby fizyczne, osoby prawne i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej mogą sprawować opiekę nad dziećmi do lat trzech w formie żłobków lub klubów dziecięcych. Żłobek lub klub dziecięcy podlega wpisowi do rejestru prowadzonego przez Wójta/Burmistrza/Prezydenta Miasta właściwego dla położenia żłobka lub klubu dziecięcego.Zgodnie z art. 33 w/w ustawy wpis podlega opłacie, której wysokość ustala Rada Gminy w drodze uchwały. Wysokość opłaty nie może być wyższa niż 25% minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalonego zgodnie z przepisami o minimalnym wynagrodzeniu za pracę.W związku z powyższym podjęcie niniejszej uchwały uważa się za zasadne.

Przewodniczący Rady Miejskiej


Roman Wąsik

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Mycka

ekspert specjalizujący się w tematyce samorządowej, działacz polityczny. Specjalizuje się głównie w polityce społecznej oraz ekonomice pracy.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama