reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała Nr XVIII/104/16 Rady Miejskiej w Reczu

z dnia 23 marca 2016 r.

w sprawie ustalenia wysokości ekwiwalentu pieniężnego dla członków Ochotniczych Straży Pożarnych

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt. 15 i art. 40 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2015 r. poz. 1515 z późn. zm.) oraz art. 28 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o ochronie przeciwpożarowej (t. j. Dz. U. z 2016 r. poz. 191) uchwala się, co następuje:

§ 1. Ustala się dla członków Ochotniczych Straży Pożarnych uczestniczących w działaniu ratowniczym lub szkoleniu pożarniczym organizowanym, przez Państwową Straż Pożarną lub gminę, ekwiwalent pieniężny w wysokości:

1) za każdą godzinę udziału w działaniu ratowniczym -13zł;

2) za każdą godzinę udziału w szkoleniu pożarniczym - 4 zł.

§ 2. Traci moc uchwała Nr XXVII/202/09 Rady Miejskiej w Reczu z dnia 29 kwietnia 2009 r. w sprawie określenia wysokości ekwiwalentu pieniężnego wypłacanego z budżetu gminy członkom Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Recz zmieniona uchwałą Nr XVII/100/16 Rady Miejskiej w Reczu z dnia 29 lutego 2016 r.

§ 3. Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Recza.

§ 4. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego.

Przewodniczący Rady Miejskiej


Piotr Pawłowski


Uzasadnienie

Zgodnie z art. 28 ust. 1 ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o ochronie przeciwpożarowej wysokość ekwiwalentu ustala rada gminy w drodze uchwały. Wobec tego ustalono wysokość stawek dla członków Ochotniczych Straży Pożarnych działających na terenie Gminy Recz.

Wojewoda Zachodniopomorski za pośrednictwem Wydziału Kontroli Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego zwrócił uwagę, iż poprzednia uchwała pierwotna oraz zmieniająca powinna być zakwalifikowana jako akt prawa miejscowego i jej moc obowiązywania uzależniona od publikacji w wojewódzkim dzienniku urzędowym.

W związku z powyższym podjęcie uchwały jest zasadne.

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kru.pl

Najwyższej jakości usługi rejestracji domen, hosting, certyfikaty SSL oraz bezpieczna poczta korporacyjna.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama