reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr LVI/570/2010 Rady Miejskiej w Kórniku

z dnia 28 lipca 2010r.

w sprawie ustanowienia pomników przyrody

Na podstawie art. 44 ust. 1 i 2 w związku z art. 40 ust. 1 i art. 45 ust. 1 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz. U. z 2009 r. Nr 151, poz. 1220 z późn. zm.) Rada Miejska w Kórniku, po uzgodnieniu z Regionalnym Dyrektorem Ochrony Środowiska w Poznaniu, uchwala co następuje:

§ 1. Ustanawia się pomnikami przyrody:

1) Dąb szypułkowy "Błażej" (Quercus robur) o obwodzie 670 cm, wysokości 26 m, w wieku około 400 lat, znajdujący się w miejscowości Błażejewko (działka ewidencyjna nr 362/15, właściciel: Skarb Państwa - Agencja Nieruchomości Rolnych Skarbu Państwa w Poznaniu, zarządca: OSW "Błażejewko" sp. z o.o.).

2) Lipa drobnolistna "Dorotka" (Tilia cordata) o obwodzie 330 cm, wysokości 16 m, w wieku około 200 lat, znajdująca się w miejscowości Błażejewko (działka ewidencyjna nr 362/15, właściciel: Skarb Państwa - Agencja Nieruchomości Rolnych Skarbu Państwa w Poznaniu, zarządca: OSW "Błażejewko" sp. z o.o.).

3) Dąb szypułkowy "Kuba" (Quercus robur) o obwodzie 515cm, wysokości 21 m, w wieku około 250 lat, znajdujący się w miejscowości Błażejewko (działka ewidencyjna nr 392, właściciel: Skarb Państwa Polskiego, zarządca: Agencja Własności Rolnej Skarbu Państwa).

4) Buk zwyczajny (Fagus sylvatica) o obwodzie 545 cm, wysokości około 16 m, w wieku około 100 lat, znajdujący się w miejscowości Mościenica (działka ewidencyjna nr 276/1, właściciel/zarządca: Gmina Kórnik).

5) Grupę trzech drzew z gatunku Wiąz szypułkowy (Ulmus laevis) znajdującą się w miejscowości Czołowo (działka ewidencyjna nr 443 obręb Skrzynki, właściciel: Skarb Państwa - Lasy Państwowe, zarządca: Nadleśnictwo Babki - Państwowe Gospodarstwo Leśne), w skład której wchodzą:

a) Wiąz szypułkowy A (Ulmus laevis) o obwodzie 336 cm, wysokości 27 m, w wieku około 150 lat,

b) Wiąz szypułkowy B (Ulmus laevis) o obwodzie 410 cm, wysokości 30 m, w wieku około 150 lat,

c) Wiąz szypułkowy C (Ulmus laevis) o obwodzie 385 cm, wysokości 30 m, w wieku około 150 lat.

6) Lipa drobnolistna (Tilia Cordata) o obwodzie 324 cm, wysokości 27 m, w wieku około 150 lat, znajdującą się w miejscowości Borówiec (działka ewidencyjna nr 213/4, zarządca: Gmina Kórnik).

7) Wiąz górski (Ulmus glabra) o obwodzie 312 cm, wysokości 20 m, w wieku około 150 lat, znajdujący się w miejscowości Borówiec (działka ewidencyjna nr 281, właściciel/zarządca: Gmina Kórnik - Mienie Komunalne).

§ 2. Celem ochrony pomników przyrody wymienionych w § 1 jest zachowanie wartości przyrodniczych, naukowych, krajobrazowych oraz wyróżniających je na tle innych drzew rozmiarów, form oraz sędziwego wieku.

§ 3. W stosunku do wymienionych w § 1 pomników przyrody wprowadza się następujące zakazy:

1) niszczenia, uszkadzania lub przekształcania obszaru,

2) wykonywania prac ziemnych trwale zniekształcających rzeźbę terenu, z wyjątkiem prac związanych z zabezpieczeniem przeciwsztormowym lub przeciwpowodziowym albo budową, odbudową, utrzymaniem, remontem lub naprawą urządzeń wodnych,

3) uszkadzania i zanieczyszczania gleby,

4) dokonywania zmian stosunków wodnych, jeżeli zmiany te nie służą ochronie przyrody lub racjonalnej gospodarce rolnej, leśnej, wodnej lub rybackiej,

5) umieszczania tablic reklamowych

§ 4. Nadzór nad wymienionymi pomnikami przyrody sprawuje Burmistrz Gminy Kórnik.

§ 5. Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Gminy Kórnik.

§ 6. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego.

Przewodnicząca Rady Miejskiej

Irena Kaczmarek

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Tax-Pol

Firma Tax-Pol jest jedną z najdłużej działających firm na rynku, zajmujących się odzyskiwaniem podatku z pracy za granicą. Naszą działalność rozpoczęliśmy w 2001 roku.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama