reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XVIII/142/2012 Rady Miejskiej w Rakoniewicach

z dnia 6 czerwca 2012r.

w sprawie zniesienia pomnika przyrody

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 15 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2001 nr 142 poz. 1591 z późn. zm.) art. 44 ust. 3 i 4 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 roku o ochronie przyrody( tj. Dz. U. z 2009 r. Nr 151, poz. 1220) po uzgodnieniu z Regionalnym Dyrektorem Ochrony Środowiska w Poznaniu Rada Miejska w Rakoniewicach uchwala, co następuje:

§ 1. Znosi się pomnik przyrody - Lipa drobnolistna szt. 1, numer rejestru wojewódzkiego RLop 410/991 z roku 1975. Pomnik zlokalizowany jest przy drodze gminnej w miejscowości Goździn działka ewidencyjna nr 394/4. Drzewo ma obwód: 580 cm.

§ 2. Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Rakoniewic.

§ 3. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia jej w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskim


Uzasadnienie

Zgodnie z art. 44 ust. 4 ustawy o ochronie przyrody zniesienie formy ochrony przyrody następuje w razie utraty wartości przyrodniczych, ze względu, na które ustanowiono formę ochrony przyrody w razie konieczności realizacji inwestycji celu publicznego lub zapewnienia bezpieczeństwa powszechnego. Z uwagi na zły stan zdrowotny lipy drobnolistnej będącej pomnikiem przyrody zaistniała konieczność usunięcia tego drzewa.
Lipa rośnie przy drodze gminnej w miejscowości Goździn. Jej stan zdrowotny, jest zły, drzewo wewnątrz jest puste. Pozostały pień drzewa stanowi poważne zagrożenie dla ruchu drogowego oraz stojącego obok budynku mieszkalnego.

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS - podatki i prawo

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł partnerski

reklama

Eksperci portalu infor.pl

SI-Consulting Sp. z o.o.

Kompleksowe rozwiązania informatyczne dla przedsiębiorstw

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama