reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XXII/169/12 Rady Powiatu Rawickiego

z dnia 25 października 2012r.

w sprawie ustalenia wysokości opłat za usunięcie i parkowanie pojazdów na parkingach strzeżonych oraz kosztów powstałych w wyniku wydania dyspozycji usunięcia, a następnie odstąpienia od usunięcia pojazdu

w sprawie ustalenia wysokości opłat za usunięcie i parkowanie pojazdów na parkingach strzeżonych oraz kosztów powstałych w wyniku wydania dyspozycji usunięcia, a następnie odstąpienia od usunięcia pojazdu.

Na podstawie art. 130a ust. 6 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2005 r. Nr 108, poz. 908 z późn. zm.), w związku z art. 12 pkt 11 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym ( Dz. U. z 2001 r., Nr 142, poz. 1592 z późn. zm.) Rada Powiatu Rawickiego uchwala, co następuje:

§ 1. Ustala się następującą wysokość opłat związanych z usuwaniem pojazdów z dróg i przechowywania tych pojazdów na parkingach strzeżonych w brzmieniu określonym w zał. nr 1.

§ 2. Ustala się wysokość kosztów powstałych w wyniku wydania dyspozycji usunięcia pojazdu, a następnie odstąpienia od jego usunięcia w brzmieniu określonym w zał. nr 2.

§ 3. Z dniem wejścia w życie niniejszej uchwały traci moc uchwała nr XIV/89/11 Rady Powiatu Rawickiego z dnia 28 grudnia 2011r. w sprawie ustalenia wysokości opłat za usunięcie i parkowanie pojazdów na parkingach strzeżonych oraz kosztów powstałych w wyniku wydania dyspozycji usunięcia, a następnie odstąpienia od usunięcia pojazdu.

§ 4. Wykonanie uchwały powierza się Zarządowi Powiatu Rawickiego.

§ 5. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego.

Przewodniczący Rady


Piotr Dubicki


Załącznik Nr 1 do Uchwały Nr XXII/169/12
Rady Powiatu Rawickiego
z dnia 25 października 2012 r.
Zalacznik1.pdf


Załącznik Nr 2 do Uchwały Nr XXII/169/12
Rady Powiatu Rawickiego
z dnia 25 października 2012 r.
Zalacznik2.pdf


Uzasadnienie

Uzasadnienie do Uchwały Nr XXII/169/12 Rady Powiatu Rawickiego z dnia 25 października 2012 r. Usuwanie pojazdów i ich przechowywanie na parkingu strzeżonym jestzadaniem własnym powiatu. Zgodnie z art. 130a ust. 6c ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2005 r. Nr 108, poz. 908 z późn. zm.), Rada Powiatu ustala corocznie, w drodze uchwały wysokość opłat za usunięcie i parkowanie usuniętych pojazdów oraz wysokość kosztów, które obowiązany jest pokryć właściciel pojazdu w przypadku gdy odstąpiono od usunięcia pojazdu, gdy po wydaniu dyspozycji usunięcia ustały przyczyny jego usunięcia. Stawki opłat i kosztów nie mogą być wyższe od maksymalnych stawek określonych w obwieszczeniu Ministra Finansów z dnia 7 sierpnia 2012 r. (M.P. z 2012, poz. 579) w sprawie ogłoszenia obowiązujących w 2013 r. maksymalnych stawek opłat za usunięcie pojazdu z drogi i jego przechowywanie na parkingu strzeżonym. Opłaty stanowią dochód własny powiatu. Na każdy rok kalendarzowy Minister Finansów ogłasza w drodze obwieszczenia w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej "Monitor Polski" maksymalne stawki opłat za usunięcie pojazdu z drogi i jego przechowywanie na parkingu strzeżonym. Stawki opłat mają rekompensować wydatki powiatu na realizację zadań w omawianym zakresie. W związku z powyższym wnioskujemy o uchwalenie zaproponowanych opłat i kosztów.

Naczelnik Wydziału Komunikacji i Dróg


Tadeusz Fengler

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS - podatki i prawo

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł partnerski

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Anna Dylewska

Prawnik w kancelarii e|n|w|c

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama