reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XXV/148/12 Rady Miasta i Gminy Czerniejewo

z dnia 28 listopada 2012r.

w sprawie ustalenia terminu, częstotliwości i trybu uiszczaniu opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Na podstawie art. 6l ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach ( tekst jednolity Dz. U. z 2012 r. poz. 391) oraz art. 18 ust. 2 pkt 15, art. 40 ust. 1 i art. 41 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2001r. Nr 142, poz. 1591 ze zm.), Rada Miasta i Gminy Czerniejewo uchwala, co następuje:

§ 1. 1. Opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi uiszcza się miesięcznie do 15 dnia każdego miesiąca począwszy od 15 lipca 2013r.

2. Opłatę wnosi się na rachunek bankowy Urzędu Miasta i Gminy Czerniejewo.

§ 2. Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Miasta i Gminy Czerniejewo.

§ 3. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia jej opublikowania w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego, z mocą obowiązującą od 1 lipca 2013 r.


Uzasadnienie

DO UCHWAŁY NRXXV/148/12

RADY MIASTA I GMINY CZERNIEJEWO

z dnia 28 listopada 2012r.

W związku z nowelizacją ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, zgodnie z art. 6l ustawy, rada gminy zobowiązana jest określić w drodze uchwały stanowiącej akt prawa miejscowego termin, częstotliwość i tryb uiszczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Akt ten w szczególności reguluje dokładny termin i częstotliwość oraz dostępne metody wnoszenia opłaty.

Uchwała przewiduje, że opłaty za gospodarowanie odpadami będą uiszczane miesięcznie do 15 dnia każdego miesiąca. Miesięczny tryb uiszczania opłaty ma na celu ułatwienie właścicielom nieruchomości wywiązywania się z nałożonego na nich obowiązku.

Gmina rozpocznie świadczenie usługi odbioru odpadów komunalnych od 1 lipca 2013 roku.

Uchwała w sprawie ustalenia terminu, częstotliwości i trybu uiszczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi jest podstawą prowadzenia dalszych działań mających na celu wprowadzenie nowego systemu gospodarki odpadami komunalnymi w gminie Czerniejewo od lipca 2013 roku.

Projekt uchwały uzyskał pozytywną opinię na wspólnym posiedzeniu połączonych Komisji Rady Miasta i Gminy Czerniejewo w dniu 21.11.2012r.

W tym stanie rzeczy podjęcie przedmiotowej uchwały jest konieczne i uzasadnione.

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Sylwia Wajda

Księgowa, właścicielka biura rachunkowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama