reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Ogłoszenie Starosty Ostrowskiego w sprawie operatu ewidencji gruntów i budynków dla obszaru gminy Ostrów Wielkopolski w obrębie Zacharzew

Na podstawie art. 24a ust. 4-8 ustawy z dnia 17 maja 1989 r. - Prawo geodezyjne i kartograficzne (tekst jednolity: Dz. U. z 2010 r., nr 193, poz. 1287 z późn. zm.) Starosta Ostrowski ogłasza, że w związku z opracowaniem ewidencyjnej mapy numerycznej oraz modernizacją ewidencji gruntów dla obrębu Zacharzew gmina Ostrów Wielkopolski projekt operatu opisowo-kartograficznego stał się z dniem 15 grudnia 2012 roku operatem ewidencji gruntów i budynków.

W budynku Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim przy Alei Powstańców Wielkopolskich 16 - pokój nr 5, w terminie od dnia 26 listopada 2012 r. do 14 grudnia 2012 r., w godzinach od 800 do 1600 , został wyłożony do wglądu zainteresowanych osób, jednostek organizacyjnych, osób prawnych i jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej, projekt opracowania ewidencyjnej mapy numerycznej oraz modernizacji ewidencji gruntów dla obrębu Zacharzew gmina Ostrów Wielkopolski.
Po upływie terminu wyłożenia projekt operatu opisowo - kartograficznego stał się operatem ewidencji gruntów i budynków dla obszaru gminy Ostrów Wielkopolski w obrębie Zacharzew.
Zgodnie z art. 24a ust. 9 ustawy z dnia 17 maja 1989 r. - Prawo geodezyjne i kartograficzne (tekst jednolity: Dz. U. z 2010 r., nr 193, poz. 1287 z późn. zm.) każdy, czyjego interesu prawnego dotyczą dane ujawnione w operacie opisowo - kartograficznym, może w terminie 30 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego powyższej informacji, zgłaszać zarzuty do tych danych. O uwzględnieniu lub odrzuceniu zarzutów Starosta Ostrowski orzeka w drodze decyzji. Do czasu ostatecznego zakończenia postępowania w stosunku do gruntów i budynków, których dotyczą zarzuty - dane ujawnione w operacie opisowo - kartograficznym nie są wiążące. Zarzuty zgłoszone po terminie traktuje się jako wnioski o zmianę danych objętych ewidencją gruntów i budynków.

Starosta Ostrowski


mgr Paweł Rajski

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS - podatki i prawo

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł partnerski

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawnicza Skibiński

Specjalista w zakresie prawa samorządowego, gospodarczego oraz spraw odszkodowawczych. Kancelaria prowadzi blog prawniczy „Filiżanka Prawa”.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama