reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XLI/213/2013 Rady Gminy Bralin

z dnia 4 listopada 2013r.

w sprawie obniżenia średniej ceny skupu 1 dt żyta przyjmowanej jako podstawę do obliczenia stawki podatku rolnego

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 8 w związku z art. 40 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t. j. Dz. U. z 2013 r. poz. poz. 594, z późniejszymi zmianami), art. 6 ust. 3 ustawy z dnia 15 listopada 1984r. o podatku rolnym (t. j. Dz. U. z 2006 r. Nr 136, poz.969 z późniejszymi zmianami) uchwala się, co następuje:

§ 1. Obniża się na rok podatkowy 2014 na obszarze Gminy Bralin średnią cenę skupu 1 dt żyta, przyjmowaną jako podstawę do obliczenia podatku rolnego - do kwoty 59,90 zł.

§ 2. Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Bralin.

§ 3. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od ogłoszenia jej w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego i ma zastosowanie w roku podatkowym 2014.


Uzasadnienie

Podstawą wymiaru podatku rolnego jest średnia cena skupu żyta za okres 11 kwartałów poprzedzających kwartał poprzedzający rok podatkowy 2014.

Cena ta jest corocznie ogłaszana na podstawie komunikatu Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej "Monitor Polski" w terminie 20 dni po upływie trzeciego kwartału.

18 października 2013 roku Prezes GUS ogłosił średnią cenę skupu żyta za okres jedenastu kwartałów w wysokości 69,28 zł za 1 dt.

Zgodnie z ustawą o podatku rolnym rady gmin są uprawnione do obniżenia cen skupu przyjmowanych jako podstawę obliczania podatku rolnego na obszarze gminy.

Uwzględniając trudną sytuację producentów rolnych rada gminy po zasięgnięciu opinii Wielkopolskiej Izby Rolniczej proponuje obniżenie ceny skupu 1 dt żyta przyjmowanej jako podstawę do obliczenia stawki podatku rolnego na obszarze gminy.

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS - podatki i prawo

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł partnerski

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Tax Angels Group Limited

Tax Angels Group Limited to kancelaria podatkowa, tworzona przez zespół doradców wspierających przedsiębiorców w zakresie otwierania firm za granicą, w szczególności w Wielkiej Brytanii i Szkocji.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama