reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XXXIX/327/2014 Rady Gminy Przygodzice

z dnia 31 marca 2014r.

w sprawie terminu, częstotliwości i trybu uiszczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Na podstawie art. 6 l ust.1 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2013 r., poz. 1399) oraz art. 18 ust. 2 pkt 15 i art. 40 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2013 r., poz. 594 ze zm.) uchwala się, co następuje:

§ 1. 1. Właściciel nieruchomości położonej na terenie Gminy Przygodzice jest zobowiązany do wnoszenia na rzecz Gminy Przygodzice opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, za każdy miesiąc w którym na nieruchomości zamieszkują mieszkańcy lub powstają odpady komunalne w terminie do 10-tego dnia miesiąca następującego po miesiącu na którym zamieszkują mieszkańcy lub powstają odpady komunalne z wyjątkiem miesiąca grudnia za który należy wnieść opłatę do dnia 31 grudnia.

2. W przypadku zamieszkania na danej nieruchomości pierwszego mieszkańca lub powstania na danej nieruchomości odpadów komunalnych opłatę uiszcza się w terminie do 10-tego dnia miesiąca następującego po zamieszkaniu na danej nieruchomości lub powstania odpadów komunalnych na danej nieruchomości z wyjątkiem miesiąca grudnia za który należy wnieść opłatę do dnia 31 grudnia.

3. W przypadku zmiany danych będących podstawą ustalenia wysokości należnej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, opłatę uiszcza się w terminie do 10-tego dnia miesiąca następującego po miesiącu w którym nastąpiła zmiana z wyjątkiem miesiąca grudnia za który należy wnieść opłatę do dnia 31 grudnia.

4. Opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi uiszczana jest w kasie Urzędu Gminy Przygodzice lub przelewem na rachunek bankowy Urzędu Gminy.

§ 2. Traci moc Uchwała nr XXII/184/2012 Rady Gminy Przygodzice z dnia 10 grudnia 2012 r. w sprawie terminu, częstotliwości i trybu uiszczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

§ 3. Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Przygodzice.

§ 4. Uchwała podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego i wchodzi w życie z dniem 1 czerwca 2014 roku.


Uzasadnienie

Zgodnie z art. 6 l znowelizowanej ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach Rada Gminy w drodze uchwały stanowiącej akt prawa miejscowego określi termin, częstotliwość i tryb uiszczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, biorąc pod uwagę warunki miejscowe.

Wyżej wymieniona uchwała wypełnia obowiązek wymieniony w art. 6 l ust. 1 Ustawy.

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS - podatki i prawo

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł partnerski

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Anna Książek

Ekonomistka, posiada wieloletnie doświadczenie w działach personalnych, obecnie samodzielny specjalista ds. kadr i płac.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama