reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr IV/37/2015 Rady Miejskiej w Pleszewie

z dnia 26 marca 2015r.

w sprawie zmiany uchwały Nr X/57/90 Rady Miejskiej w Pleszewie z dnia 7 grudnia 1990 r. w sprawie podziału Miasta i Gminy na osiedla i sołectwa

Na podstawie art. 5 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2013 r. poz. 594 ze zmianami), Rada Miejska uchwala, co następuje:

§ 1. Załączniki Nr 1 i Nr 2 do uchwały Nr X/57/90 Rady Miejskiej w Pleszewie z dnia 7 grudnia 1990 r. w sprawie podziału Miasta i Gminy na osiedla i sołectwa otrzymują brzmienie jak załączniki odpowiednio nr 1 i 2 do niniejszej uchwały.

§ 2. Wykonanie uchwały powierza Burmistrzowi Miasta i Gminy.

§ 3. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego.


Załącznik Nr 1 do Uchwały Nr IV/37/2015
Rady Miejskiej w Pleszewie
z dnia 26 marca 2015 r.

Wykaz sołectw na terenie Miasta i Gminy Pleszew

1. Baranówek

2. Brzezie

3. Bógwidze

4. Bronów

5. Borucin

6. Dobra Nadzieja

7. Grodzisko

8. Janków

9. Korzkwy

10. Kowalew

11. Kuczków

12. Ludwina

13. Lenartowice

14. Lubomierz

15. Marszew

16. Nowa Wieś

17. Pacanowice

18. Piekarzew

19. Prokopów

20. Rokutów

21. Suchorzew

22. Sowina

23. Sowina Błotna

24. Taczanów Pierwszy

25. Taczanów Drugi

26. Zawidowice

27. Zawady

28. Zielona Łąka


Załącznik Nr 2 do Uchwały Nr IV/37/2015
Rady Miejskiej w Pleszewie
z dnia 26 marca 2015 r.

Wykaz osiedli na terenie Miasta i Gminy Pleszew

Osiedle Nr 1. Ulice:

Kasztanowa, Koźmińska, Kwiatowa, Lipowa (numery parzyste od 2 do końca), Osiedlowa, Poznańska (numery nieparzyste od 63 do końca), Różana, Słoneczna, Szpitalna, Wierzbowa, Wiśniowa, Zielona.

Osiedle Nr 2. Ulice:

Aleje Mickiewicza, Aleje Wojska Polskiego, Bolesława Chrobrego, Fabryczna, Famotu, Grunwaldzka, Krótka, Kubackiego, Karola Marcinkowskiego, Plac Wolności im. Jana Pawła II, Sporna, Sportowa, Stefana Batorego, Traugutta, Władysława Jagiełły.

Osiedle Nr 3. Ulice:

Kolejowa, Kowalska, Krzywa, Krzyżowa, Lecha Kaczyńskiego, Łąkowa, Ogrodowa, Plac Kościuszki, Poznańska (numery nieparzyste od 1 do 33), Sienkiewicza, Stare Targowisko, Stolarska, Strumykowa, Targowa, Wąska, Wyspiańskiego, Zamkowa.

Osiedle Nr 4. Ulice:

Garncarska, Kaliska, Kilińskiego, Komunalnych, Kościelna, Niepodległości, Panieńska, Piaski, Plac Kościelny, Polna, Samulskiego, Szkolna, Śmieja Młyn, Wodna, Wschodnia.

Osiedle Nr 5. Ulice:

Bramkowa, Daszyńskiego, Edmunda Bojanowskiego, Glinki, Kraszewskiego, Ks. Kazimierza, Niesiołowskiego Lenartowicka, Plac Powstańców Wlkp, Prokopowska, Rynek, Tyniec.

Osiedle Nr 6. Ulice:

Błotna, Chełmońskiego, Chopina, Feliksa Nowowiejskiego, Gierymskiego, Grottgera, Gen. J. Hallera, H. Wieniawskiego, I. Paderewskiego, J. Kiepury, J. Matejki, Józefa Szpunta, Kossaka, K. Kurpińskiego, Kusocińskiego, K. Sopałowicza, K. Szymanowskiego, L. Solskiego, Makowskiego, Marszewska, Michałowskiego, Moniuszki, M. Karłowicza, M. Bałuckiego, Norwida, Pomorska (numery od 1 do 20), Poznańska (numery parzyste od 2 do 58), Św. Ducha, Stefana Kisielewskiego, W. Bogusławskiego, Włodzimierza Jacorzyńskiego, Witkiewicza.

Osiedle Nr 7. Ulice:

Asnyka, Bałtycka, Cicha, Ciołkowskiego, Dąbrowskiego, Drobnika, Fredry, Gałczyńskiego, Gdańska, Gdyńska, Helska, Karczewskiego, Konopnickiej, Kopernika, Młyńska, M.C. Skłodowskiej, Nowa, Olsztyńska, Pomorska (numery od 21 do końca), Poznańska (numery parzyste od 60 do końca), Prusa, Szenica, Toruńska, Tuwima, Wł. Reymonta, Wrzesińska, Zachodnia, Żeromskiego.

Osiedle Nr 8. Ulice:

Anny Jagiellonki, Armii Poznań, Bolesława Śmiałego, Jana III Sobieskiego, Kazimierza Wielkiego, Królowej Jadwigi, Malinie, Malińska, Podgórna, Poziomkowa, Przemysława II, 70 Pułku Piechoty, Rolna, St. A. Poniatowskiego, Władysława Łokietka, Władysława Warneńczyka, Zygmunta III Wazy, Zygmunta Augusta, Zygmunta Starego.

Osiedle Nr 9. Ulice:

.A. F. Modrzewskiego, Kochanowskiego, Lipowa (numery nieparzyste od 1 do końca), M. Reja, M. Bogusza, Poznańska (numery nieparzyste od 35 do 61), Słowackiego.

Osiedle Nr 10. Ulice:

Mieszka I, Bolesława Krzywoustego.


Uzasadnienie

do uchwały Nr IV/37/2015 Rady Miejskiej w Pleszewie z dnia 265 marca 2015 r.

Wyniki przeprowadzonych w marcu 2015 roku konsultacji społecznych, w wyniku których 65% uczestniczących w konsultacjach mieszkańców Pleszewa wypowiedziało się za podziałem najliczniejszego osiedla nr 8 w Pleszewie na dwa odrębne osiedla skłaniają do przedłożenia Radzie Miejskiej niniejszego projektu uchwały. Projekt zawiera propozycję wyłączenia z dotychczasowego osiedla Nr 8 ulic: Mieszka I i Bolesława Krzywoustego. Z ulic tych proponuje się utworzyć osiedle nr 10 a pozostawić nr 8 dla umniejszonego o te ulice osiedla.

Ponadto uchwała dostosowuje wykaz sołectw w Mieście i Gminie Pleszew do obecnego obszaru gminy, po dokonanym w 1996 r. wyłączeniu sołectwa Cieśle i włączeniu go do gminy Gołuchów. Zmiany ta była uwzględniona w Statucie Miasta i Gminy, natomiast nie dokonano stosownej zmiany w uchwale Nr X/57/90 Rady Miejskiej w Pleszewie z dnia 7 grudnia 1990 r. w sprawie podziału Miasta i Gminy na osiedla i sołectwa.

Wobec powyższego podjęcie niniejszej uchwały jest zasadne.

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS - podatki i prawo

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł partnerski

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Natalia Zawadzka

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama