| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Postanowienie nr 54 Komisarza Wyborczego w Kaliszu

z dnia 8 maja 2015r.

w sprawie wstapienia w miejsce radnego Rady Powiatu w Ostrzeszowie, którego mandat wygasł

Na podstawie art. 387 § 1 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy /Dz. U. Nr 21, poz. 112 ze zm./ w związku z postanowieniem nr 48/15 Komisarza Wyborczego w Kaliszu z dnia 20 kwietnia 2015 r. w sprawie wygaśnięcia mandatu radnego Rady Powiatu w Ostrzeszowie /Dz. Urz. Woj. Wlkp. poz. 2655/ postanawia się, co następuje:

1. Stwierdza się wstąpienie w miejsce radnego Pani Magdaleny Gruszczyńskiej, której mandat wygasł, kandydata z tej samej listy Pana Stanisława Adama Hemmerlinga, który w okręgu wyborczym nr 1 z listy nr 3 Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość w wyborach do Rady Powiatu w Ostrzeszowie, przeprowadzonych w dniu 16 listopada 2014 r., uzyskał kolejno największą liczbę głosów i nie utracił prawa wybieralności.

2. Postanowienie doręcza się niezwłocznie Zainteresowanemu i przesyła Wojewodzie Wielkopolskiemu oraz Przewodniczącemu Rady Powiatu w Ostrzeszowie.

3. Postanowienie podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego oraz podaniu do publicznej wiadomości w Biuletynie Informacji Publicznej.

4. Postanowienie wchodzi w życie z dniem podpisania.
Wojciech Vogt


Uzasadnienie

Komisarz Wyborczy w Kaliszu postanowieniem nr 48/15 z dnia 20 kwietnia 2015 r. w sprawie wygaśnięcia mandatu radnego Rady Powiatu w Ostrzeszowie /Dz. Urz. Woj. Wlkp. poz. 2655/ stwierdził wygaśnięcie mandatu radnego Rady Powiatu w Ostrzeszowie Pani Magdaleny Gruszczyńskiej wybranej z listy nr 3 Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość w okręgu wyborczym nr 1 w wyborach samorządowych, przeprowadzonych w dniu 16 listopada 2014 r., wskutek pisemnego zrzeczenia się mandatu.

Zgodnie z art. 387 § 1 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy /Dz. U. Nr 21, poz. 112 ze zm./ w przypadku stwierdzenia wygaśnięcia mandatu radnego wybranego w okręgu wyborczym dla wyboru rady w mieście na prawach powiatu/powiatu, komisarz wyborczy postanawia o wstąpieniu na jego miejsce kandydata z tej samej listy, który uzyskał kolejno największą liczbę głosów, a nie utracił prawa wybieralności.

Komisarz Wyborczy w Kaliszu stwierdził, że kandydatem z listy nr 3 Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość w okręgu wyborczym nr 1 w wyborach samorządowych, przeprowadzonych w dniu 16 listopada 2014 r., który uzyskał kolejno największą liczbę głosów, a nie utracił prawa wybieralności jest Pan Stanisław Adam Hemmerling, który nie zrzekł się pierwszeństwa do obsadzenia mandatu na rzecz kolejnego kandydata z tej samej listy.

Jednocześnie Komisarz Wyborczy w Kaliszu w oparciu o stały rejestr wyborców prowadzony przez Gminę Kobyla Góra stwierdza, że Pan Stanisław Adam Hemmerling nie utracił prawa wybieralności w wyborach do Rady Powiatu w Ostrzeszowie.

Biorąc powyższe pod uwagę postanowiono, jak w sentencji.

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Pasierbek

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »