reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr IX/73/15 Rady Miejskiej w Nowym Tomyślu

z dnia 25 czerwca 2015r.

w sprawie utworzenia obwodu głosowania w SP ZOZ - Szpital im. Doktora Kazimierza Hołogi w Nowym Tomyślu w ogólnokrajowym referendum, zarządzonym na dzień 6 września 2015 r

Na podstawie art. 6 ust. 1 pkt. 2 i ust. 2 oraz art. 96 pkt. 1 ustawy z dnia 14 marca 2003 r. o referendum ogólnokrajowym (Dz.U. z 2015 r., poz. 318) w związku z art. 12 § 4 z dnia 5 stycznia 2011 r. Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2011 r., Nr 21, poz. 112 ze zm.) Rada Miejska w Nowym Tomyślu, na wniosek Burmistrza Nowego Tomyśla u c h w a l a, co nastepuje:

§ 1. W celu przeprowadzenia głosowania w ogólnokrajowym referendum zarządzonym na dzień 6 września 2015 r. tworzy się obwód głosowania w Szpitalu w Nowym Tomyślu, w sposób określony poniżej:

Nr obwodu głosowania

Granice obwodu glosowania

Siedziba obwodowej komisji wyborczej

17

Obwód odrębny obejmujący Szpital

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej - Szpital im. doktora Kazimierza Hołogi w Nowym Tomyślu ul. Sienkiewicza 3

§ 2. Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Nowego Tomyśla.

§ 3. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia i podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego.


Uzasadnienie

do uchwały Nr IX/73/ 2015 Rady Miejskiej w Nowym Tomyślu z dnia 25 czerwca 2015 r. w sprawie utworzenia obwodu głosowania w SP ZOZ - Szpital im. Doktora Kazimierza Hołogi w Nowym Tomyślu w ogólnokrajowym referendum, zarządzonym na dzień 6 września 2015 r. W dniu 17 czerwca 2015 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej podpisał projekt postanowienia w sprawie ogólnokrajowego referendum, który został zatwierdzony przez Senat. Jedną z pierwszych czynności, które podlegają wykonaniu w związku z ogłoszonym referendum jest m.in. utworzenie, zgodnie z art. 12 § 4 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. Kodeks wyborczy (Dz.U. z 2011 r., Nr 12, poz. 112 ze zm.) odrębnego obwodu głosowania w zakładzie opieki zdrowotnej, jeżeli w dniu głosowania będzie w nim przebywać co najmniej 15 wyborców. Nieutworzenie obwodu jest możliwe wyłącznie w uzasadnionych przypadkach na wniosek osoby kierującej daną jednostką. Utworzenie odrębnego obwodu głosowania następuje na mocy uchwały Rady Miejskiej, podjętej na wniosek burmistrza. Szpital im. Doktora Kazimierza Hołogi, wchodzący w skład Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Nowym Tomyślu liczy około 170 łóżek. Z dotychczasowych statystyk wyborczych wynika, że przeciętnie w Szpitalu w dniu głosowania przebywa około 100 osób uprawnionych do głosowania. W świetle powyższego, Rada Miejska w Nowym Tomyślu na mocy powołanego wyżej przepisu, zobowiązana jest utworzyć w Nowym Tomyślu, w zarządzonym na dzień 6 września 2015 r. referendum ogólnokrajowym, odrębny obwód głosowania obejmujący szpital.

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS - podatki i prawo

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł partnerski

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Dittmajer i Wspólnicy sp. k.

Kancelaria prawna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama