reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr IX/44/2015 Rady Gminy Wijewo

z dnia 6 lipca 2015r.

w sprawie nadania nazwy drodze publicznej w miejscowości Wijewo

Na podstawie art. 18 ust .2 pkt. 13 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym ( Dz. U. z 2013 r., poz. 594 ze zmianami) Rada Gminy Wijewo uchwala , co następuje:

§ 1. Drodze publicznej, zlokalizowanej w miejscowości Wijewo, na działkach oznaczonych geodezyjnie nr 930/1; 930/3 i 465/16 stanowiących własność Gminy Wijewo nadaje się nazwę ulica "Akacjowa".

§ 2. Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Wijewo.

§ 3. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego.

Przewodniczacy Rady Gminy Wijewo


Stanisław Kasperski


Uzasadnienie

Uzasadnienie do Uchwały Nr IX/44/2015 z dnia 6 lipca 2015 roku w sprawie nadania nazwy drodze publicznej w miejscowości Wijewo Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 13 ustawy o samorządzie gminnym do wyłącznej właściwości rady gminy należy podejmowanie uchwał w sprawach m. n. nadania nazw drogom w rozumieniu ustawy o drogach publicznych. Propozycję nazwy ulicy złożyli właściciele działek położonych przy tej drodze, którzy rozpoczynają budowę domów jednorodzinnych i wystąpili z wnioskiem o nadanie numeru dla swych nieruchomości. Teren wzdłuż drogi przeznaczony jest w planie zagospodarowania przestrzennego pod budownictwo mieszkaniowe jednorodzinne i należy się spodziewać kolejnych wniosków o nadanie numeru. Podjęcie przedmiotowej uchwały pozwoli na wprowadzenie właściwej , uporządkowanej numeracji posesji położonych przy drodze.

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS - podatki i prawo

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł partnerski

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Xandia

Doradztwo finansowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama