reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr IX/117/15 Rady Miejskiej w Gostyniu

z dnia 3 września 2015r.

w sprawie: utworzenia odrębnego obwodu głosowania w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej - szpital w Gostyniu, w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 15 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity Dz. U. z 2013 r., poz. 594 ze zm.) oraz art. 12 § 4, § 10, § 11 i § 12 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2011 r. Nr 21, poz. 112 ze zm.)

Rada Miejska w Gostyniu uchwala, co następuje:

§ 1. Na wniosek Burmistrza Gostynia, w celu przeprowadzenia wyborów do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, zarządzonych na dzień 25 października 2015 r. tworzy się odrębny obwód głosowania z numerem 22, w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej - szpital w Gostyniu, pl. Karola Marcinkowskiego nr 8/9, 63-800 Gostyń.

§ 2. Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Gostynia.

§ 3. Uchwałę przekazuje się niezwłocznie Wojewodzie Wielkopolskiemu i Komisarzowi Wyborczemu w Lesznie.

§ 4. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia i podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego oraz podaniu do publicznej wiadomości w sposób zwyczajowo przyjęty.

Przewodniczący Rady Miejskiej


Grzegorz Skorupski


Uzasadnienie

do uchwały nr IX/117/15

Rady Miejskiej w Gostyniu

z dnia 3 września 2015 r.

w sprawie utworzenia odrębnego obwodu głosowania w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej - szpital w Gostyniu,

w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej

Głosowanie w wyborach przeprowadza się w stałych i odrębnych obwodach głosowania. Zgodnie z art. 12 § 4 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (Dz. U. Nr 21, poz. 112 z późn. zm.), w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, odrębny obwód głosowania w zakładzie opieki zdrowotnej rada gminy tworzy na wniosek wójta, w drodze uchwały, jeżeli w dniu wyborów będzie w nim przebywać co najmniej 15 wyborców.

Z posiadanych informacji wynika, że w dniu wyborów, w szpitalu w Gostyniu, może przebywać co najmniej 15 wyborców.

W związku z zarządzeniem wyborów do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, na dzień 25 października 2015 r. zasadne jest podjęcie przez Radę Miejską w Gostyniu uchwały w sprawie utworzenia odrębnego obwodu głosowania. Burmistrz Gostynia wystąpił więc z wnioskiem o utworzenie w szpitalu w Gostyniu, mieszczącym się przy pl. Karola Marcinkowskiego 8/9, odrębnego obwodu głosowania z numerem 22.

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł partnerski

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Liferay

Liferay tworzy oprogramowanie, które pomaga przedsiębiorstwom kreować doświadczenia cyfrowe poprzez komputery, urządzenia mobilne i inne punkty kontaktu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama