reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr X/64/2015 Rady Gminy Drawsko

z dnia 9 września 2015r.

w sprawie zmiany nazwy ulicy w miejscowości Drawski Młyn

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 13 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2013 r. poz. 594 ze zm.) uchwala się co następuje:

§ 1. Dokonać zmiany nazwy ulicy Generała Karola Świerczewskiego na ulicę Św. Jana Pawła II we wsi Drawski Młyn, której lokalizację określono w załączniku nr 1 do uchwały.

§ 2. Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Drawsko

§ 3. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego.

Przewodniczący Rady Gminy Drawsko


Edward Wiewiórka


Uzasadnienie

Zgodnie z art. 18 ust. 2 pkt 13 ustawy o samorządzie gminnym nadawanie nazw drogom publicznym oraz wewnętrznym należy do wyłącznej kompetencji Rady Gminy. W związku z wnioskiem złożonym przez Ks. Piotra Matuszewskiego popartym podpisami mieszkańców Drawskiego Młyna oraz zaleceniami Instytutu Pamięci Narodowej w sprawie dokonania zmiany nazw ulic , placów, skwerów i obiektów architektonicznych oraz pomników, tablic i miejsc pamięci, a także patronów i imion instytucji publicznych, będących w swej istocie formą okazywania czci i szacunku dla ideologii nazistowskiej i komunistycznej, ich reprezentantów względnie znaków i symboli podjęcie niniejszej uchwały jest wskazane. Dokonanie zmiany nazwy ulicy Generała Karola Świerczewskiego na ulicę Św. Jana Pawła II jest zasadne z uwagi na przemiany ustrojowe jakie nastąpiły w Polsce w ostatnich 25 latach. Św. Jan Paweł II był jednym z najbardziej wpływowych przywódców XX w. Jego wybór na Stolicę Piotrową miał szczególny wpływ na wydarzenia w Europie Wschodniej i w Azji w latach 80 i 90 XX w. Kawaler Orderu Orła Białego. W związku z powyższym do kompetencji Rady Gminy należy podjęcie stosownej uchwały.


Załącznik do Uchwały Nr X/64/2015
Rady Gminy Drawsko
z dnia 9 września 2015 r.
Zalacznik1.pdf

zał. nr 1 do uch 64

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł partnerski

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Krajowa Izba Doradców Podatkowych

Samorząd zawodowy doradców podatkowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama