reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr X/69/2015 Rady Gminy Drawsko

z dnia 9 września 2015r.

w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych na terenie Gminy Drawsko, których właścicielem lub zarządzającym jest gmina udostępnionych dla operatorów i przewoźników oraz warunków i zasad korzystania z tych obiektów

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 15 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2013r. poz. 594 ze zm.) oraz art. 15 ust. 2 oraz 16 ust. 4 i 5 ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym (Dz. U. z 2011 r. Nr 5, poz. 13 ze zm.) Rada Gminy Drawsko uchwala co następuje:

§ 1. Określa się przystanki komunikacyjne, zgodnie z wykazem stanowiącym załącznik Nr 1 do niniejszej uchwały, stanowiące własność lub będące w zarządzie Gminy Drawsko udostępnione operatorom i przewoźnikom wykonującym regularne przewozy osób w publicznym transporcie zbiorowym.

§ 2. Określa się warunki i zasady korzystania z przystanków komunikacyjnych przez operatorów i przewoźników wykonujących przewozy osób w publicznym transporcie zbiorowym, stanowiące załącznik Nr 2 do niniejszej uchwały.

§ 3. Korzystanie przez operatorów i przewoźników z przystanków komunikacyjnych, stanowiących własność lub będących w zarządzie Gminy Drawsko jest odpłatne.

§ 4. Ustala się stawkę opłaty za korzystanie przez operatora i przewoźnika z przystanków komunikacyjnych, których właścicielem albo zarządzającym jest Gmina Drawsko, w wysokości 0,05 zł za jedno zatrzymanie środka transportu na przystanku komunikacyjnym.

§ 5. Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Drawsko.

§ 6. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego.

Przewodniczący Rady Gminy Drawsko


Edward Wiewiórka


Uzasadnienie

do uchwały nr X/69/2015 Rady Gminy Drawsko z dnia 9 września 2015 r. w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych na terenie Gminy Drawsko, których właścicielem lub zarządzającym jest gmina udostępnionych dla operatorów i przewoźników oraz warunków i zasad korzystania z tych obiektów Potrzeba podjęcia takiej uchwały wynika z ustawy z dnia 16 grudnia 2010 roku o publicznym transporcie zbiorowym (Dz. U z 2013r. poz.594 ze zm.), Powyższe regulacje prawne są uwzględniane przy wydawaniu, zmianie oraz przedłużaniu zezwoleń na regularny przewóz osób w publicznym transporcie zbiorowym. Ustalona stawka w wysokości 0,05 zł za jedno zatrzymanie się środka transportu na przystanku mieści się w stawce maksymalnej ustalonej w uchwale. Z uwagi na ww. informacje podjęcie takiej uchwały jest uzasadnione.


Załącznik Nr 1 do Uchwały Nr X/69/2015
Rady Gminy Drawsko
z dnia 9 września 2015 r.
Zalacznik1.pdf

załącznik nr 1


Załącznik Nr 2 do Uchwały Nr X/69/2015
Rady Gminy Drawsko
z dnia 9 września 2015 r.
Zalacznik2.pdf

Załącznik Nr 2

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS - podatki i prawo

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł partnerski

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Natalia Zawadzka

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama