reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XI/112/2015 Rady Miejskiej Leszna

z dnia 10 września 2015r.

zmieniająca uchwałę Nr XI/113/99 Rady Miejskiej Leszna z dnia 27 maja 1999 roku w sprawie uchwalenia Statutu Leszna

Na podstawie art.18 ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2013r. poz.594 ze zmianami) Rada Miejska Leszna uchwala, co następuje:

§ 1


W Statucie Leszna stanowiącym załącznik do uchwały Nr XI/113/99 Rady Miejskiej Leszna z dnia 27 maja 1999 roku w sprawie uchwalenia Statutu Leszna (Dz. Urz. Woj. Wielkopolskiego z 1999 roku Nr 59, poz. 1252 zm.) wprowadza się następujące zmiany:

1) w § 54 ust. 2 otrzymuje brzmienie :

"Odznaczenie" przyznaje się osobom fizycznym , osobom prawnym lub jednostkom organizacyjnym nieposiadającym osobowości prawnej jako zaszczytne wyróżnienie za zasługi położone dla miasta w różnych dziedzinach działalności społecznej , gospodarki, wiedzy, kultury, sportu, sztuki i polityki.";

2) § 56 otrzymuje brzmienie:

Wręczenia dyplomu "Obywatelstwa" lub "Odznaczenia" wraz z dyplomem dokonuje Przewodniczący Rady Miejskiej w obecności Prezydenta Miasta.

2. Wręczenie odbywa się w sposób szczególnie uroczysty w dniu 17 stycznia w trakcie uroczystości związanych z obchodami rocznicy powrotu Leszna do granic Rzeczypospolitej.

3. W wyjątkowych sytuacjach możliwe jest, aby wręczenie nastąpiło w innym terminie przy zachowaniu szczególnej podniosłości uroczystości. Decyzja w tym zakresie należy do kompetencji Przewodniczącego Rady.".

§ 2


Wykonanie uchwały powierza się Prezydentowi Miasta Leszna.

§ 3


Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego.

Przewodniczący Rady Miejskiej Leszna


Sławomir Szczot


Uzasadnienie

do uchwały Nr XI/112/2015 Rady Miejskiej Leszna z dnia 10 września 2015 roku zmieniającej uchwałę nr XI/113/99 Rady Miejskiej Leszna z dnia 27 maja 1999 roku w sprawie uchwalenia Statut Miasta.

Zmiany zaproponowane w powyższej uchwale wpływają na sposób wręczania wyróżnień honorowych przyznawanych przez Radę Miejską Leszna. Dotychczas wręczanie skorelowane było z ważnymi świętami państwowymi. Ponieważ tytuły "Honorowy Obywatel Miasta Leszna" oraz "Zasłużony dla Miasta Leszna" związane są z działalnością osób i instytucji na rzecz Miasta Leszna zasadne wydaje się być wręczanie ich w trakcie uroczystości o charakterze miejskim.

W związku z powyższym proponuje się, by taką uroczystość obchodzić w dniu 17 stycznia - powyższa data upamiętnia powrót naszego miasta w granice Rzeczypospolitej po przeszło 120 latach niewoli i stanowi doskonałą okazję do tego, by w jej trakcie wyróżniać osoby i instytucje, które swoją działalnością przyczyniają się do budowania silnego i dynamicznie rozwijającego się miasta.

Zmiana § 54 ust. 2 ma na celu usunięcie w Statucie ograniczeń dotyczących rodzajów podmiotów, którym Rada może przyznać Odznaczenie

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS - podatki i prawo

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł partnerski

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Advicero Nexia

Doradztwo podatkowe, księgowość, corporate services, obsługa płacowo-kadrowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama