reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XI/116/ 2015 Rady Miejskiej Leszna

z dnia 10 września 2015r.

w sprawie nadania nazwy ulicy

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 13 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity Dz. U. z 2013 r. poz. 594 ze zmianami) Rada Miejska Leszna uchwala co następuje:

§ 1

Ulicy zlokalizowanej w Lesznie w rejonie ulicy: Myśliwskiej nadaje się nazwę:

Gronowe Zacisze

Usytuowanie ulicy w terenie określa załącznik do niniejszej uchwały.

§ 2

Wykonanie uchwały powierza się Prezydentowi Miasta Leszna.

§ 3

Uchwała podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego i wchodzi w życie po upływie 14 dni od jej ogłoszenia.

Przewodniczący Rady Miejskiej Leszna


Sławomir Szczot


Załącznik do Uchwały Nr XI/116/ 2015
Rady Miejskiej Leszna
z dnia 10 września 2015 r.

infoRgrafika


Uzasadnienie

do Uchwały Rady Miejskiej Leszna Nr XI/116/2015 z dnia 10 września 2015 roku

w sprawie nadania nazwy ulicy.

W związku z wydzieleniem zgodnie z obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego zatwierdzonym uchwałą nr XVI/227/2012 Rady Miejskiej Leszna z dnia 16 lutego 2012 r. działek budowlanych oraz terenów pod drogi publiczne i drogi wewnętrzne zachodzi konieczność nadania nazwy nowej ulicy na terenie Leszna. Teren pod ulicę został oznaczony w wyżej wymienionym miejscowym planie jako 1KDd, 2KDd, 5KDd, oraz 6KDd - tereny dróg publicznych-dojazdowych, a także 7KDw, 8KDw, 9KDw - tereny dróg wewnętrznych. Działki wydzielone pod drogi publiczne - dojazdowe znajdują się we własności Miasta Leszna, natomiast działki wydzielone pod drogi wewnętrzne stanowią własność Skarbu Państwa, w użytkowaniu wieczystym Dolnośląskiego Centrum Doradztwa Gospodarczego.

Warunek wynikający z art. 8 ust. 1a ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (Dz. U. z 2015 r. poz. 460 ze zm.), który stanowi, że podjęcie przez radę gminy uchwały w sprawie nadania nazwy drodze wewnętrznej wymaga uzyskania zgody właścicieli terenów, na których jest ona zlokalizowana, został spełniony.

Nowa ulica Gronowe Zacisze zlokalizowana jest przy ulicy Myśliwskiej, w otoczeniu drzew i zieleni, w spokojnej i cichej oddalonej od centrum okolicy.

Podjęcie uchwały nadającej nazwę ulicom jest celowe i w pełni uzasadnione, ponadto pozwoli na wprowadzenie właściwej numeracji porządkowej nieruchomości.

Opracował:

Wydział Geodezji, Kartografii i Katastru

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł partnerski

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ewa Sokołowska – Strug

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama