| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr VII/53/2015 Rady Gminy Miedzichowo

z dnia 28 października 2015r.

W sprawie uchylenia Uchwały nr VI/48/2015 z dnia 16 września 2015r. w sprawie wyrażenia zgody na udzielenie dotacji z budżetu Gminy Miedzichowo w wysokości wyższej niż wysokość określona w art. 80 ust. 2 ustawy o systemie oświaty dla publicznych przedszkoli prowadzonych przez osoby prawne inne niż jednostka samorządu terytorialnego i osoby fizyczne

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt. 15 ustawy o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2015 roku poz. 1515 ze zmianami) oraz art. 80 ust 2 i 2e ustawy o systemie oświaty z dnia 7 września 1991 r. (Dz. U. z 2004r. Nr 256, poz. 2572 ze zmianami) Rada Gminy Miedzichowo uchwala, co następuje:.

§ 1. Uchyla się Uchwałę nr VI/48/2015 z dnia 16 września 2015r. w sprawie wyrażenia zgody na udzielenie dotacji z budżetu Gminy Miedzichowo w wysokości wyższej niż wysokość określona w art. 80 ust. 2 ustawy o systemie oświaty dla publicznych przedszkoli prowadzonych przez osoby prawne inne niż jednostka samorządu terytorialnego i osoby fizyczne.

§ 2. Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Miedzichowo.

§ 3. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego.

Przewodniczący Rady Gminy


Tadeusz Kolecki


Uzasadnienie

W sprawie uchylenia Uchwały nr VI/48/2015 z dnia 16 września 2015r. w sprawie wyrażenia zgody na udzielenie dotacji z budżetu Gminy Miedzichowo w wysokości wyższej niż wysokość określona w art. 80 ust. 2 ustawy o systemie oświaty dla publicznych przedszkoli prowadzonych przez osoby prawne inne niż jednostka samorządu terytorialnego i osoby fizyczne.

Zgodnie z ustawą o systemie oświaty, jednostka samorządu terytorialnego w szczególnych przypadkach może zwiększyć kwotę dotacji należnej dla podmiotów przedszkolnych działających na terenie gminy. W związku z tym, że na terenie naszej Gminy nie ma żadnego przedszkola publicznego prowadzonego przez JST, kwota dotacji ustalana jest na podstawie danych z Gminy Zbąszyń. Kwota ustalona przez tą gminę była zbyt niska, co skutkowało tym, że przedszkole publiczne działające w Bolewicach, przy tak niskiej liczbie dzieci (liczba ta spadła jeszcze w stosunku do zeszłego roku) nie była w stanie się utrzymać. Dane otrzymane od Gminy Zbąszyń dnia 30 września pokazują, że kwota ta podniosła się do takiego poziomu, że na chwile obecną uchylenie niniejszej uchwały uznaje się za zasadne.

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Dorota Dziubałko

Specjalista w zakresie ubezpieczeń turystycznych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »