reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XII/110/15 Rady Miejskiej Turku

z dnia 26 listopada 2015r.

w sprawie nadania nazw ulicom w mieście Turku

Na podstawie art. 18 ust 2 pkt 13 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity Dz. U z 2015 r., poz. 1515), Rada Miejska Turku uchwala, co następuje:

§ 1

Ulicom wewnętrznym, będącym drogami wewnętrznymi, położonym w Turku, przedstawionym na załączniku graficznym do niniejszej uchwały określającym ich przebieg, nadaje się nazwy:

- Sezamowa - oznaczona kolorem różowym,

- Lniana - oznaczona kolorem żółtym,

- Oliwkowa - oznaczona kolorem zielonym.

§ 2

Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Miasta Turku.

§ 3

Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego.

Przewodniczący

Rady Miejskiej Turku


Załącznik do Uchwały Nr XII/110/15
Rady Miejskiej Turku
z dnia 26 listopada 2015 r.
Zalacznik1.pdf

Załącznik


Uzasadnienie

do Uchwały Nr XII/110/15

Rady Miejskiej Turku

z dnia 26 listopada 2015 roku

w sprawie nadania nazw ulicom w mieście Turku

Konieczność nadania nowych nazw ulicom w Turku jest konsekwencją realizacji miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Turku w rejonie ulicy Zdrojki Prawe zatwierdzonego uchwałą Nr VI/48/03 Rady Miejskiej Turku z dnia 20 marca 2003 r., w wyniku którego wydzielono nowe tereny przeznaczone pod budownictwo mieszkaniowe. Wobec otrzymania wniosku o ustalenie numeru porządkowego dla budynków położonych na nieruchomościach w obrębie ulic odchodzących od ul. Zdrojki Prawe, zachodzi konieczność nadania nazw ulicom. Nadanie nazwy umożliwi ustalanie numeracji porządkowej budynków położonych na przyległych nieruchomościach.

Zasadne jest aby nowopowstałe ulice dojazdowe, poprzeczne do ulic lokalnych oraz dojazdowych prowadzących ruch od istniejącego układu komunikacyjnego, miały jednolity charakter nazewnictwa w danym rejonie i ustalono aby w południowej części osiedla Zdrojki Prawe nadać nazwy roślin uprawnych i roślin oleistych, nawiązując do pierwotnego charakteru użytkowego nowopowstającego osiedla.

Proponuje się aby ulice oznaczone symbolem wg przeznaczenia terenu w ww. miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego miasta Turku:

- 39D nazwać Sezamową, wg przebiegu oznaczonego kolorem różowym
w załączniku graficznym, ulica obejmuje obecnie działki o nr geod.: 433/5, 434/9 oraz część działki o nr 429/18 obręb "D",

- 41D nazwać Lnianą, wg przebiegu oznaczonego kolorem żółtym w załączniku graficznym, ulica obejmuje obecnie część działki o nr geod. 429/18 obręb "D".

Docelowo przebieg będzie wydłużony po wydzieleniu pasa drogowego zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego i uzyskaniu tytułu prawnego do gruntów.

Zaistniała również konieczność nadania nazwy ulicy Oliwkowej kolejnym działką stanowiącym dalszy ciąg drogi wewnętrznej, o nr geod.: 433/3 i część działki o nr 429/18 obręb "D", według przebiegu oznaczonego kolorem zielonym w załączniku graficznym.

Mając powyższe na uwadze wnoszę o podjęcie uchwały o nadaniu nazw ulicom Sezamowej, Lnianej i Oliwkowej.

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kacper Sołoniewicz

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama