| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XIII/81/2016 Rady Gminy Nowe Miasto nad Wartą

z dnia 25 lutego 2016r.

w sprawie określenia "Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Nowe Miasto nad Wartą na rok 2016"

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt. 15 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2015 r. poz. 1515 ze zm.) art. 11a ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o ochronie zwierząt (Dz. U. z 2013 r. poz. 856ze zm.), Rada Gminy uchwala, co następuje:

§ 1. Określa się "Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Nowe Miasto nad Wartą na rok 2016", stanowiący załącznik do niniejszej uchwały.

§ 2. Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Nowe Miasto nad Wartą.

§ 3. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego.


Załącznik do Uchwały Nr XIII/81/2016
Rady Gminy Nowe Miasto nad Wartą
z dnia 25 lutego 2016 r.
Zalacznik1.pdf

Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Nowe Miasto nad Wartą
w 2016 roku


Uzasadnienie

DO UCHWAŁY NR XIII/81/2016

RADY GMINY NOWE MIASTO NAD WARTĄ

Z DNIA 25 LUTEGO 2016 ROKU

w sprawie określenia "Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Nowe Miasto nad Wartą

na rok 2016".

Zgodnie z art. 11a ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o ochronie zwierząt gmina określa "Program opieki nad zwierzętami oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Nowe Miasto nad Wartą na rok 2016". Program ma zastosowanie do wszystkich zwierząt bezdomnych, a więc tych zwierząt domowych i gospodarskich, które uciekły, zabłąkały się lub zostały porzucone przez człowieka, a nie ma możliwości ustalenia ich właściciela lub innej osoby, pod której opieką trwale dotąd pozostawały oraz do kotów wolno żyjących. Działania określone w Programie dotyczą przede wszystkim psów i kotów, ponieważ problem bezdomności tych zwierząt ma największą skalę zarówno w gminie Nowe Miasto nad Wartą jak i terenie całego kraju.

Przyczyn bezdomności jest wiele, zalicza się do nich m.in. porzucanie zwierząt, niekontrolowane rozmnażanie, ucieczki zwierząt, duża łatwość pozyskania zwierzęcia nawet przez osoby młodociane, w tym niezdolne samodzielnie zaopiekować się zwierzęciem.

W celu realizacji programu zawarto porozumienie pomiędzy Schroniskiem w Środzie Wlkp., a Wójtem Gminy Nowe Miasto nad Wartą w sprawie korzystania przez Gminę Nowe Miasto z usług schroniska dla zwierząt zlokalizowanego w miejscowości Środa Wlkp. Uchwałę podejmuje się po uzgodnieniu z Powiatowym Lekarzem Weterynarii w Środzie.

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Artur Dawid Samek

radca prawny, ekspert z zakresu prawa pracy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »