reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XVIII/122/2016 Rady Miasta i Gminy Buk

z dnia 29 marca 2016r.

w sprawie nadania nazwy ulica Strumykowa w mieście Buk

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt.13 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jedn.: Dz.U. z 2015 r., poz. 1515 ze zm.) Rada Miasta i Gminy Buk uchwala, co następuje :

§ 1. Drodze publicznej zlokalizowanej na działce ewidencyjnej numer 1038 oraz częściach działek ewidencyjnych o numerach 1037/10 i 1058/12, położonych w obrębie ewidencyjnym miasta Buk nadaje się nazwę ul. Strumykowa.

§ 2. Integralną częścią niniejszej uchwały jest załącznik Nr 1 - część mapy ewidencyjnej z lokalizacją wyżej wymienionej ulicy.

§ 3. Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Miasta i Gminy Buk.

§ 4. Uchwała wchodzi w życie 14 dni po ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego.


Załącznik do Uchwały Nr XVIII/122/2016
Rady Miasta i Gminy Buk
z dnia 29 marca 2016 r.
Zalacznik1.pdf


Uzasadnienie

DO UCHWAŁY NR XVIII/122/2016 RADY MIASTA I GMINY BUK

z dnia 29 marca 2016 r.

w sprawie nadania nazwy ulica Strumykowa w mieście Buk.

W wyniku podziałów geodezyjnych na terenie miasta Buk pomiędzy drogą prowadzącą z Buku do Szewc a ulicą Dworcową powstały nowe działki budowlane pod budownictwo jednorodzinne jak również nowa droga publiczna, która umożliwia dojazd do nowo powstałych działek budowlanych.

Współwłaściciele jednej z działek budowlanych zwrócili się do Burmistrza Miasta i Gminy Buk z wnioskiem o nadanie numeru porządkowego dla budynku położonego na działce znajdującej się przy wyżej wymienionej ulicy. W związku z tym zachodzi konieczność nadania nazwy ulicy. Wnioskodawcy zaproponowali nową nazwę ulicy - ul. Strumykowa, co związane jest z sąsiedztwem rzeki Trupina.

Działki o numerach 1037/10 i 1058/12, położone w obrębie ewidencyjnym miasta Buk stanowią własność Miasta i Gminy Buk, natomiast działka numer 1038 położona w obrębie ewidencyjnym miasta Buk jest własnością Skarbu Państwa w zarządzie Urzędu Miasta i Gminy Buk.

Zgodnie z uchwałą Rady Miasta i Gminy Buk z dnia 25 marca 2008 r. w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenów położonych w rejonie ul. Dworcowej, torów kolejowych, drogi do Szewc i rzeki Trupiny w Buku droga położona na działkach ewidencyjnych o numerach 1037/10 i 1038 stanowi drogę publiczną klasy drogi lokalnej, natomiast droga położona na działce ewidencyjnej numer 1058/12 stanowi drogę publiczną klasy drogi dojazdowej.

Przebieg ulicy jest przedstawiony na załączniku numer 1.

Wobec powyższego zasadne jest podjęcie przedmiotowej uchwały.

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

reklama

Eksperci portalu infor.pl

dr Radek Rafał Wasilewski

doktor nauk prawnych, radca prawny prowadzący w Szczecinie kancelarię prawną Kancelaria Radcy Prawnego dr Radek Rafał Wasilewski (www.radcawasilewski.pl)

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama