reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XX/139/2016 Rady Miasta i Gminy Buk

z dnia 31 maja 2016r.

w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych, których właścicielem lub zarządzającym jest Miasto i Gmina Buk oraz warunków i zasad korzystania z tych przystanków oraz opłat za korzystanie

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt. 15 ustawy z dnia 8 marca 1990r . o samorządzie gminnym (tekst jednolity: Dz.U. z 2016 r. poz. 446) oraz art. 15 ust. 1, pkt 6 i ust. 2, art. 16 ust. 4 i ust. 5 pkt. 1 ustawy z dnia 16 grudnia 2010 roku o publicznym transporcie zbiorowym (tekst jednolity: Dz. U. z 2015 r. poz. 1440 ze zm.) Rada Miasta i Gminy Buk uchwala co następuje: § 1. Określa się przystanki komunikacyjne, zgodnie z wykazem stanowiącym załącznik nr 1 do niniejszej uchwały, zlokalizowane na terenie Miasta i Gminy Buk stanowiące własność lub zarządzane przez Gminę Buk udostępniane operatorom i przewoźnikom wykonującym przewozy osób w krajowym transporcie drogowym. § 2. Warunki i zasady korzystania z przystanków, o których mowa w § 1, określa załącznik nr 2 do niniejszej uchwały. § 3. Ustala się opłatę za korzystanie z przystanków, o których mowa w § 1 w wysokości 0,05 zł za jedno zatrzymanie środka transportu na każdym przystanku komunikacyjnym. § 4. Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Miasta i Gminy Buk.

§ 5. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego.


Załącznik Nr 1 do Uchwały Nr XX/139/2016
Rady Miasta i Gminy Buk
z dnia 31 maja 2016 r.
Zalacznik1.pdf


Załącznik Nr 2 do Uchwały Nr XX/139/2016
Rady Miasta i Gminy Buk
z dnia 31 maja 2016 r.
Zalacznik2.pdf


Uzasadnienie

do Uchwały Nr XX/139/2016 Rady Miasta i Gminy Buk z dnia 31 maja 2016 r., w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych, których właścicielem lub zarządzającym jest Miasto i Gmina Buk oraz warunków i zasad korzystania z tych przystanków oraz opłat za korzystanie.

Na mocy art. 15 i 16 ustawy o publicznym transporcie drogowym gmina Buk jest zobligowana do określenia przystanków komunikacyjnych udostępnianych przewoźnikom i operatorom oraz ustalenia opłaty za korzystanie z nich przez firmy świadczące usługi w transporcie drogowym. W przypadku, gdy właścicielem lub zarządzającym przystankiem komunikacyjnym jest jednostka samorządu terytorialnego stawka opłaty nie może być większa niż 0,05 złotych za jedno zatrzymanie środka transportu na przystanku komunikacyjnym. Na terenie Gminy Buk znajduje się 19 przystanków komunikacyjnych udostępnianych przewoźnikom.

Opłaty za korzystanie przez operatora lub przewoźnika z przystanków komunikacyjnych stanowić będą dochód gminy z przeznaczeniem na utrzymanie czystości przystanków oraz ich przebudowę i remont.

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Mariański Group

Profesjonalizm & Pasja

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama