| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XVIII/118/2016 Rady Gminy Grodziec

z dnia 16 czerwca 2016r.

w sprawie upoważnienia Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grodźcu do prowadzenia postępowania w sprawach świadczenia pomocy materialnej o charakterze socjalnym i wydawania decyzji administracyjnych w tym zakresie dla uczniów zamieszkałych na terenie Gminy Grodziec

Na podstawie art. 39 ust. 4 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. 2016 poz. 446) i art. 90m ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (tekst jednolity Dz. U. z 2015 r., poz. 2156 ze zm.) Rada Gminy Grodziec uchwala, co następuje:

§ 1. Upoważnia się Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grodźcu do prowadzenia postępowania w sprawach świadczenia pomocy materialnej o charakterze socjalnym i wydawania decyzji administracyjnych w tym zakresie dla uczniów zamieszkałych na terenie Gminy Grodziec, przewidziane w ustawie z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (tekst jednolity Dz. U. z 2015 r., poz.2156 ze zm.).

§ 2. Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Grodziec.

§ 3. Uchwała wchodzi w życie z dniem 1 września 2016 roku i podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego.

Przewodniczący Rady Gminy Grodziec


Mariusz Woźniak


Uzasadnienie

Uzasadnienie do uchwały nr XVIII 118/2016 Rady Gminy Grodziec z dnia 16 czerwca 2016 roku w sprawie upoważnienia Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grodźcu do prowadzenia postępowania w sprawach świadczenia pomocy materialnej o charakterze socjalnym i wydawania decyzji administracyjnych w tym zakresie dla uczniów zamieszkałych na terenie Gminy Grodziec Ustawa o systemie oświaty w art. 90m daje możliwość Radzie Gminy upoważnienia Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej do prowadzenia postępowań w sprawach świadczeń pomocy materialnej dla uczniów o charakterze socjalnym. Przekazanie prowadzenia postępowań w sprawie pomocy materialnej dla uczniów o charakterze socjalnym Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w znacznym stopniu usprawni realizację tego zadania, a przede wszystkim będzie ogromnym udogodnieniem w dotarciu do rodziców uczniów naprawdę potrzebujących wsparcia, gdyż GOPS posiada pełne rozpoznanie co do stytuacji rodzin z terenu gminy. Rodzice korzystający ze stypendiów socjalnych w większości są beneficjentami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w zakresie np. świadczeń okresowych, stałych, dożywiania. GOPS posiada zatem w swojej dokumentacji większość z dokumentów potrzebnych do uzyskania stypendium (dokumenty nie będą powielane).Przewodniczący Rady Gminy Grodziec Mariusz Woźniak

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Accace Polska

Accace jest jednym z liderów firm doradczo-outsourcingowych, obecną na rynku od 2006 roku. Zatrudniamy ponad 550 profesjonalistów, w tym prawników, doradców podatkowych, księgowych i finansistów oraz specjalistów kadrowo-płacowych. Accace doradza ponad 2 000 klientom w 13 krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »