reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr 116/XI/2011 Rady Miasta i Gminy Szczekociny

z dnia 22 września 2011r.

w sprawie wyrażenia zgody i warunków udzielania bonifikaty od opłat z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 15 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U z 2001 r. Nr 142, poz. 1591 z późn. zm.), oraz art. 4 ust.7, ust.11 pkt 2 i ust.11a ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości (Dz.U. z 2005r. Nr 175 poz. 1459 z późn. zm.)

Rada Miasta i Gminy Szczekociny Uchwala co następuje:

§ 1. Określa się warunki udzielania bonifikat od opłat za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości przysługujące osobom fizycznym w odniesieniu do nieruchomości stanowiących własność Gminy Szczekociny zabudowanych na cele mieszkaniowe, lub przeznaczonych pod tego rodzaju zabudowę.

§ 2. 1. Wyraża się zgodę na udzielenie bonifikaty od opłaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości zabudowanych na cele mieszkaniowe albo przeznaczone pod tego rodzaju zabudowę dla osób fizycznych, które złożą wniosek o przekształcenie i zobowiążą się dokonać jednorazowej opłaty za przekształcenie w następujących wysokościach:

a) dla użytkowników wieczystych i ich następców prawnych, którzy wnieśli jednorazowo (z góry) opłaty roczne za cały okres użytkowania wieczystego, zgodnie z obowiązującymi wówczas przepisami prawa, odpowiednio - 99%,

b) dla pozostałych użytkowników wieczystych i ich następców prawnych, odpowiednio - 80%.

2. Bonifikaty udziela się, jeżeli łącznie spełnione są następujące warunki:

a) użytkownik wieczysty nie ma zaległości w podatku od nieruchomości

b) użytkownik wieczysty nie zalega z opłatami za użytkowanie wieczyste.

3. W przypadku, gdy w budynku mieszkalnym znajdują się lokale niemieszkalne o funkcji użytkowej, bonifikatę określoną w ust. 1, udziela się proporcjonalnie do udziału odpowiadającego udziałowi powierzchni lokali mieszkalnych do łącznej powierzchni wszystkich lokali w danym budynku lub budynkach.

§ 3. Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Miasta i Gminy Szczekociny.

§ 4. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

Przewodnicząca Rady Miasta i Gminy Szczekociny


mgr Teresa Niechciał

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Joanna Narkiewicz-Tarłowska

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama