| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr 507/XXXI/2012 Rady Miejskiej w Sosnowcu

z dnia 29 listopada 2012r.

w sprawie ustalenia nowego przebiegu istniejącej ulicy Z. Krasińskiego - drogi gminnej (120108S)

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt. 15 ustawy z dnia 8 marca 1990r o samorządzie gminnym (tekst jednolity – Dz. U. z 2001r, Nr 142, poz. 1591 z późniejszymi zmianami) oraz art. 7 ust. 3 ustawy z dnia 21 marca 1985r o drogach publicznych (tekst jednolity – Dz. U. z 2007r, Nr 19, poz. 115 z późniejszymi zmianami) Rada Miejska w Sosnowcu :

Uchwala

§ 1. Przyjąć nowy przebieg istniejącej ulicy Zygmunta Krasińskiego - drogi gminnej (120108S), położonej w granicach administracyjnych Sosnowca – miasta na prawach powiatu.

§ 2. Z uwagi na wyburzenie w terenie budynku o adresie ul. Z. Krasińskiego nr 11 zmienia się określenie przebiegu odcinka ul. Z. Krasińskiego z „od ul. S. Okrzei do budynku nr 11” na „od S. Okrzei do ul. A. Grottgera” oraz precyzuje się zapis przebiegu odcinka „od ul. A. Wieczorka i J. Słowackiego do budynku nr 44/II” w następujący sposób: „od budynku nr 43 u zbiegu ulic A. Wieczorka i J. Słowackiego do budynku nr 44/II”. Ponadto nowo wybudowany odcinek ul. Z. Krasińskiego od budynku nr 64 do skrzyżowania z ul. S. Jędryczki w myśl art. 10 ust. 4 ustawy o drogach publicznych nie wymaga podjęcia czynności zmierzających do zaliczenia go do kategorii dróg gminnych gdyż nowo wybudowany odcinek drogi zostaje zaliczony do kategorii drogi, w której ciągu leży natomiast konieczne jest określenie nowego przebiegu drogi gminnej. Ww. odcinek ul. Z. Krasińskiego wybudowano na działkach określonych w ewidencji gruntów jako działki nr: 1643 i 1783, obr. 10 – Sosnowiec, których właścicielem jest Gmina Sosnowiec.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   W związku z powyższym:

1. Zmienia się zapis w pozycji 189 załącznika nr 1 do Uchwały Nr 232/XVII/07 Rady Miejskiej w Sosnowcu z dnia 27 września 2007 roku w sprawie ustalenia przebiegów dróg gminnych, położonych w granicach administracyjnych Sosnowca – miasta na prawach powiatu

2. Zapis o którym mowa w pkt. 1 po wprowadzonych zmianach będzie brzmiał:

infoRgrafika

§ 3. Wykonanie Uchwały powierzyć Prezydentowi Miasta Sosnowca.

§ 4. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.

Przewodniczący Rady Miejskiej w Sosnowcu


Mateusz Rykała

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

KANCELARIA PRAWNA radca prawny Adam Sobota

Ekspert z zakresu prawa cywilnego i gospodarczego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »