| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Ogłoszenie Prezydenta Miasta Rybnika

z dnia 23 września 2015r.

w sprawie możliwości zgłaszania kandydatów na członków Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych w Rybniku

Działając na podstawie:

- art. 44b oraz art. 44c ust. 2 i 3 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (tekst jednolity Dz. U. z 2011 r. Nr 127, poz. 721 ze zmianami),

- § 9 Rozporządzenia Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 25 marca 2003 r. w sprawie organizacji oraz trybu działania wojewódzkich i powiatowych społecznych rad do spraw osób niepełnosprawnych (Dz. U. Nr 62, poz. 560)

informuję o możliwości zgłaszania kandydatów na członków

POWIATOWEJ SPOŁECZEJ RADY DO SPRAW OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W RYBNIKU

przez działające na terenie Miasta Rybnika organizacje pozarządowe, fundacje i przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego. Ww. podmioty mogą zgłosić po jednym kandydacie.

Pisemne zgłoszenia skierowane do Prezydenta Miasta Rybnika należy składać w Kancelarii Urzędu Miasta Rybnika przy ul. Bolesława Chrobrego 2, w terminie 21 dni licząc od dnia ukazania się niniejszego ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.

Zgłoszenie, podpisane przez statutowo upoważnionych do składania oświadczeń woli przedstawicieli podmiotu zgłaszającego, powinno zawierać:

1) dane podmiotu zgłaszającego kandydata;

2) dane kandydata wraz z uzasadnieniem zgłoszenia kandydatury;

3) oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na kandydowanie i jego powołanie w skład Rady oraz przetwarzanie danych osobowych.

W przypadku zgłoszenia przez organizacje pozarządowe i fundacje więcej niż 4 kandydatów, zorganizowane zostanie spotkanie z tymi podmiotami, podczas którego przeprowadzone zostanie głosowanie w sprawie wyboru kandydatów do Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych w Rybniku. O terminie i miejscu spotkania przedstawiciele ww. podmiotów zostaną poinformowani odrębną korespondencją.

Powołanie członków Rady nastąpi w formie pisemnej w terminie do 30 dni od dnia wskazanego w ogłoszeniu jako ostatni dzień składania zgłoszeń, ze skutkiem na dzień 7 listopada 2015 roku. Informacja o powołanym składzie osobowym Rady zostanie opublikowana w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Rybnika bip.um.rybnik.eu, zakładka Organizacje pozarządowe/Aktualności, oraz na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta Rybnika (obok pokoju 257).

Szczegółowych informacji w powyższym zakresie udzielają pracownicy Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miasta Rybnika (pokój 261), telefonicznie pod numerem 32 43 92 261 lub drogą elektroniczną (e-mail: spoleczny@um.rybnik.pl).

Prezydent Miasta


Piotr Kuczera

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Rogowska

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »